Canon EOS 200D alınır mı?

Aqarell

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, fotoğraf çekmeye hobi olarak başlayacağım. Canon EOS 200D modelini beğendim genelde fotoğraf çekmek için kullanacağım ama arada kısa video, Instagram Reels için videolarda çekmek istiyorum. 18-55 kit lens ile alacağım makineyi. Porte, toplu insanlar, doğa, gezi fotoğrafları gibi çeşitli yerlerde kullanacağım bu makine ne kadar işimi görür acaba ikinci el alacağım için 250D gibi makineler alamıyorum 13K'den başlıyor ben en fazla 8-10k arası bakıyorum. Çeşitli fotoğraflar için sonradan lens alabilirim ne gibi lensler önerirsiniz 200D ile uyumlu güzel şeyler yapabilir miyim yardımcı olursanız sevinirim.

200D güzel makinedir. Fakat bu işin keyfi lenste. O nedenle kit lens fotoğraf çekmek çok mutlu edecek sonuçlar vermeyebilir. O nedenle makineyi bile taşımaya üşenip cep telefonu ile çekime devam edebilirsiniz. Bu işin en başından keyif almak için iyi bir lens şart. O nedenle tekrar bütçeyi bir elden geçirin derim. Bu makinelerle özellikle portre çekmek ayrı bir keyif. O nedenle 50 mm f1,4 lens almaya bakın. Yada daha ucuz başka markalara yönlenin. Örneğin Samsung NX300 alıp yanına 30 mm f2 lens alınabilir o paraya.

Lensi 2-3 ay sonra alabilirim 50mm olsun 18-135mm tak gez olsun alabilirim sorun olmaz. Ama bu lenslerle 200D güzel performans verir mi o önemli ilk makineyi alırsam 2-3 ay sonra lenslerini de alabilirim. Makineyi önerirseniz alacağım ya da başka model önerebilirsiniz.

Makine kötü değil. Canon un bence en taşınabilir gövdesi. Çok güzel işler çıkarabilir. Aynalı ve aynasız makinelerin farkını da bir inceleyin. Önce aynalı gövde ile başlayıp aynasıza geçen çok fazla insan var. Eğer incelediyseniz ve kararınız aynalı gövde ise bence 200d alın.

Makine kötü değil. Canon'un bence en taşınabilir gövdesi. Çok güzel işler çıkarabilir. Aynalı ve aynasız makinelerin farkını da bir inceleyin. Önce aynalı gövde ile başlayıp aynasıza geçen çok fazla insan var. Eğer incelediyseniz ve kararınız aynalı gövde ise bence 200D alın.

Aynasız kameralar daha iyi ama maalesef fiyatları çok yüksek,uygun fiyatlı 200D ile kafa kafaya ya da daha iyi model bulursam olabilir ama ben bulamadım siz bulursanız kesinlikle değerlendirmeye alabiliriz. Body şeklinde çok aynasız kamera var ama lenssiz ne kadar iyi olur orasını bilmiyorum önerilerinize açığım.

6500 fiyata sadece body var. Lens olarak hangi lensleri almam lazım 14-42 halinde (10.000) satılan modeller mevcut ya da body alıp başka bir lens mi önerirseniz acaba.
6500 tl ye gövde 4000 tl civarına da Olympus 45 mm f1.8 lens alsanız mis gibi set olur. Kit lensi sabredince 2000 tl ye bile denk geliyor. Ama gerek yok bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı