Canon Eos 200D Flaş Sorunu

hicbirseyvarabi

Decapat
Merhabalar, hobi amaçlı aldığım Canon Eos 200D fotoğraf makinem ile dahili flaş kullanarak çektiğim fotoğraflarda sanki makine, flaşı yakalayamıyormuş gibi karanlık görüntüler elde ediyorum, flaş patlıyor ancak fotoğrafların neredeyse yarısı flaşsız çekilmiş gibi çıkıyor. Bu bir sorun mu? Eğer sorun ise nasıl çözebilirim?

Nikon D3000 kullanıcısıyım. Uygun fiyatlı bir flaş satın aldım. Dediğiniz sorunla bir dönem bende karşılaştım. Çözüm olarak Enstantane ayarını 1/200 olarak kullanmayı deneyin. 1/200 üzerindeki değerlere çıkınca bende yukarıda belirtmiş olduğunuz şeyleri yaşadım. Makinemi kullanmaya başladıktan itibaren hep Manuel mod' da kullandım size de öneririm. Flaş kullanılan gece çekimlerinde eğer fotoğraflarınız çok parlak çıkarsa diyafram değerini arttırmanızı da öneririm. Örneğin gece çekimlerinde kullandığım değerler Enstantane 1/200 Diyafram F9 şeklinde.

Bu değerlerle yakaladığım kareler aşağıdaki gibidir
2.jpg
3.jpg
4.jpg
1.jpg

Nikon D3000 kullanıcısıyım. Uygun fiyatlı bir flaş satın aldım. Dediğiniz sorunla bir dönem bende karşılaştım. Çözüm olarak Enstantane ayarını 1/200 olarak kullanmayı deneyin. 1/200 üzerindeki değerlere çıkınca bende yukarıda belirtmiş olduğunuz şeyleri yaşadım. Makinemi kullanmaya başladıktan itibaren hep Manuel mod' da kullandım size de öneririm. Flaş kullanılan gece çekimlerinde eğer fotoğraflarınız çok parlak çıkarsa diyafram değerini arttırmanızı da öneririm. Örneğin gece çekimlerinde kullandığım değerler Enstantane 1/200 Diyafram F9 şeklinde.

Bu değerlerle yakaladığım kareler aşağıdaki gibidirEki Görüntüle 358749Eki Görüntüle 358750Eki Görüntüle 358751Eki Görüntüle 358752
Denedim ancak hala flaş patlamıyormuş gibi sonuçlar alıyorum, aslında perde ile aynı anda patlıyor gibi görünüyor ancak ne hikmet ise flaşsız çıkıyor.

Enstantane yi manual olarak 1/150 , 1/ 125, 1/100 gibi değerlerde denediniz mi. Denemediyseniz deneyio sonuçları paylaşabilir misiniz lütfen ?
Denedim, her türlü farklı ayarlarda denedim ancak aynı sonuç. Önceden, çektiğim fotoğrafların yarısı flaşsız çıkarken, şimdi flaş ile tek fotoğraf dahi çekemiyorum. Sanırım makinemde bir sorun var, servise götürmeye karar verdim, yine de çok teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı