Çevrenizde sizi Hacker sanan insanlar var mı?

kazuhir4

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Benim çevremde tonla insan var emin olun. Gram bilgisayar bilgisi olmayan adamda 2 crack yapar gelir hava atar ama en çok yakındığım olay boş saçma sorularla meşgul edilmem daha 20 dakika öncesine kadar 2 kız Whatsapp üzerinden mesaj attı, birisi gıcık olduğu birisinin Twitter hesabını diğer kız ise kendi adına açılan Instagram hesabını yok etmemi istedi. Başta bir haykırdım baya baya koptum sonra sövdüm biraz, bakın benim bu konularda bilgim yok. Bir sorunum oldu mu gider araştırırım. Sorunları çözüm yollarını sonuçta öğrenirim tamam belki arkadaşlarımdan biraz daha fazla bilgim var ego değil sonuçta bu illa ki gelir her gün birisi aylardır konuşmadığım arkadaşlarım gelir işi düşer gider sesimi çıkarmadan yardım ederim teşekkür bile etmezler. Bazen 3 gün önce birisine çıkıştım. Senin bir yerlerin kalkmış dedi ve o konuşmaları arkadaşlarıma atmış beni küçük düşürmek için. Yani anlamıyorum teknik servis olarak mı kayıtlıyım telefon rehberlerinde tumblr üzerinden birisi yardım istemişti anonim olarak ona da sövmüştüm bana egoist dedi diye 1 ay geçmeden buldum o kişiyi de özür diledi sonra. :/ Yani siz siz olun herkese yardım etmeyin tepenize çıkıyorlar. Babam bile saçma sapan sorular sormuştu düşünün halimi. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu arada yeri gelmişken yazayım, hack aslında ana akım medyanın kullandığı gibi güvenlik sistemlerini aşmak falan değilmiş RMS Reis diyor. Eğlenceli zekanın ürünlerine "hack" deniyormuş. Yani hiç bilgisayara elini sürmemiş, Afrika'nın uçsuz bucaksız yerlerinde dış dünyayla bağlantısı olmayan kabilelerde yaşayan şahane hacker'ların olması da gayet sıradanmış. Hack'i güvenliği bozma, aşma gibi çok sınırlı bir anlamda kullanma modası sonradan çıkmış :kitapkurdu:.

Okulda bilgisayarın kablosu gevşemiş, hocamız soruyordu "ne oldu buna?" diye.
Arkadaş çıkıştı " Hocam bilgisayar çökmüş, format atayım, ben kaç bilgisayara format attım" demişti.
Hoca da "At bakalım" deyince arkadaş kaldı yerinde format atıyormuş gibi yapıyordu :D
Bende "Hocam kablosu gevşemiş" dedim, düzeltik.
O günden sonra bana usta hacker diyorlar :)
Tabi virüsler ve trojanlarla da uğraşmıyorum değil :sinsi:

Geri
Yukarı