Çevrenizde sizi Hacker sanan insanlar var mı?

Not defterine bunu yazıp ;

Kod:
@echo off
pause
color a
cls

:A
echo %random%%random%%random%%random%%random%%random%%r andom%%random%%random%%random%%random%%random%%ran dom%%random%%random%%random%%random%%random%%rando m%%random%%random%%random%%random%%random%%random% %random%%random%%random%%random%%random%%random%%r andom%%random%%random%%random%%random%%random%%ran dom%%random%%random%%random%%random%%random%
goto A

farklı kaydet diyerek .bat uzantılı kaydediyordum, çalıştırınca çok seviyorlardı :D

Aynısı banada çok oluyor. Bir keresinde dükkânımızda çalışan veletin Minecraftına girmiştim aynı Wi-Fi' ye bağlı olduğumuz için. Çocuk beni hacker sanmıştı:LOL:. 2-3 hafta boyunca bana acayip acayip sorular soruyordu.

Bir keresinde ben de aynısı oldu. Youtube' da bir videonun altına bir arkadaş yazmış ekran kartım çalışmıyor diye halbuki kendisi yanlışlıkla aygıt yöneticisinden devre dışı bırakmış. Nasıl etkinleştireceğini söyledim. O zamandan bu zamana bana Hacker' cı abi diyor. Desin varsın bizde biraz hava atalım. Demi ? ;) ;)

Geçen hafta gece saat 01.00 civarı eski bir arkadaşım aradı. Açtım telefonu söylenen şey şu: "Şuan misafirlikteyim burada internet yok, acil internete girmem gerek. Wi-Fi var bir tane, onu nasıl kırabilirim?" Bu nedir ya? :D Daha önce de bir tanesini "Sen feys patlatmayı biliyon mu?" demişti. En iyisi bilgisayardan anlamak ama belli etmemek. :)

Geçen hafta gece saat 01.00 civarı eski bir arkadaşım aradı. Açtım telefonu söylenen şey şu: "Şuan misafirlikteyim burada internet yok, acil internete girmem gerek. Wi-Fi var bir tane, onu nasıl kırabilirim?" Bu nedir ya? :D Daha önce de bir tanesini "Sen feys patlatmayı biliyon mu?" demişti. En iyisi bilgisayardan anlamak ama belli etmemek. :)
Aynen katılıyorum. Anlayıp belli etmemek. Bilgisayarcıya gidin şu bakkal olanlara kasayıda alın gidin arada yapıyorum zevkine götürüyorum abi PC nasıl falan deyip kafa buluyorum genelde kötülüyorlar. AMD daha iyi diyen falanlar var o kadar bütçeye tüh beni kazıklamışlar falan diyorum. Cidden çok zevkli deneyin. Sistem imzamdaki.

Düzenleme: Gizli bir kamera ile yapsam cidden kırılırsınız. Geçen aklıma gelen bişeyde bir adam bana Everestin yanlış olmasında ya 800 yada 850 Watt PSU satmaya çalıştı üstündeki yetmez diye.

Haklısınız, bu işten anladığını belli edersen hemen "aaa bu heçkırmış" diyorlar. Bir keresinde bana bir arkadaşım "Ben bilgisayarı herkesten çok bilirim, bilgisayar kursuna gittim. Sen benden iyi mi bileceksin?" diyordu. Ama sorarsan Intel Core 2 Duo işlemci nasıl bir işlemcidir diye sorsan "tam oyun için" der :D

Geçenlerde biri beni aradı, tabi tanımıyorum.
Dedi ki: Merhaba Enes kardeşim, bizim bilgisayar açılmıyor, gelip düzeltir misin? Dedi?
Şaşırdım, kimsin deyince:
Ben Şu arkadaşının amcasıyım demesin mi :D
Koptum :)

Başıma gelen bir olay. Ülkemizdeki kızların teknoloji anlayışı.
123213.png

Geri
Yukarı