Cheat meal önerisi?

SIOBHAN

Kilopat
1 Haziran'dan beri spor ve diyet yapıyorum(geçmişte de spor ve diyet yaptım ama cheat meal yapmadım). 23 Haziran'da cheat meal tarzı bir şey yapmıştım, tekrar cheat meal yapmak istiyorum da ayda 1 yapacağım. Aldığım kaloriden ne kadar fazla almalıyım ya da aynı kaloride mi almalıyım? Ne yiyebilirim, ne önerirsiniz?

Hamburger, pizza, lahmacun en çok tüketilendir bunlardan yiyebilirsin. Size özel belirlenen kalori miktarının üzerine çıkarsınız, (temiz olarak) vücudunu şaşırtabilirsin. Tabi ki yüksek kalori almak zorunda değilsiniz. Formunuza ve hedefinize göre kaloriyi ayarlarsınız, Sodyum alarakta reaksiyon gösterebilirsiniz.

Kaçamak günü en etkilisi zaten normal aldığnız kaloriden yüksek almak olucaktır. Normal diyetinizi uyguladınız, artı bir öğün olarak pizza vs. yiyebilirsiniz.

Doğan Can Polat'ın değerli bir yazısı aklıma geldi. (Ben henüz denemedim./almadım)

''Diyetinizi bozduğunuzda öğünden sonra Alfa Lipoik Asit alın.(Vitamin)

1000-1500 kalorili öğün sonrası 1 tablet. Öğün 2000 kalori üzeriyse 1 saat sonra 1 tablet daha alın.

Alfa Lipoik Asit, yediğiniz öğünde ki karbonhidrat’ın daha fazlasının kasa taşınmasını sağlar ve sindirimini hızlandırır.''

Ben şahsen sağlam bir hamburgerciden güzel bir menü ile yapardım cheat mealı. Edindiğim ve bildiğim bilgilere göre cheat mealde daha fazla boş karbonhidrat yerine protein oranı yüksek bir cheat meal yapmak daha sağlıklı diye biliyorum yanlışsam düzeltebilirsiniz. Ben bu bilgi doğrultusunda çift köfteli vs. hamburger yerdim. Tabii ki içindeki yağ , sodyum oranı evinizde yaptığınız proteinler gibi olmaz. Eğer canım abur cubur çekiyorsa hamburgerin menüsünü , boyutunu vs düşürüp biraz da abur cubur yerdim.

Geri
Yukarı