CMD Üzerinden İnternet Sayfası Açılması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

emrah_8

Kilopat
Makaleler
3
Arkadaşlar PC'ye bir virüs, malware vs bir şey bulaşmış, PC kendiliğinden "CMD" komudunu girip saçma bir internet sitesini açıyor. Arka planda çalışan farklı bir şey göremedim, Kaspersky total, Malwarebyte Anti Malware ile tarattım bir şey çıkmadı. C'i 2 defa formatladım fayda etmedi. D de dosyalarım var, onları da tarattım gene bir sonuç yok. Nasıl bir uygulamadır bu ya daha önceden yaşayan var mı?
Site olarak wwwçn2çcn.g9 diye bir yeri açıyor, bazen seri seri geliyor bazen ara ara..

Son düzenleyen: Moderatör:
Cevaba bak dediklerin yalan, adamın işi gücü yok gelip burda yalan konuşacak sana. Bilmiyorsanız alternatif çözüm millete iftira atmayın.

Çözüm olarak modeminiz dns ayalarlarını kontrol edin. Dns sıkıntısı yoksa modeminizi değiştirin. Track olayını aşamamış modem önceden kullanmıştım. Modem kendiliğin herhangi bir sitede dolaşırken durduk yere yönlendirme yeyip yeni sayfa açılma sorunu oluyordu. Bir nevi dns spoofing olayı. Ek olarak farklı PC deneyin.

Farklı PC de aynı modemle sıkıntı çıkarmıyorsa herhangi bir Linux distrosu ile usb live olarak sorunlu PC ile internete girin. Sıkıntı çıkmazsa Windows da etkin olan Malware vardır ki cmd üzerinden site açılması durumu destekliyor.

Son düzenleme:
Dediklerinde yalan yoksa modemi resetleyip güncellemesi varsa yaparsan düzelecek. Düzelmiyorsa yalan söylüyorsun.
Evet düzelmedi, sana yalan borcum vardı, kapatmış olduk. ;) Modem kaynaklı bir sorun, ağa bağlı tüm pcleri etkilemesi lazım. Kaldıki aynı pc'ye win 7, win 8.1, win 10 kurmama rağmen aynı sorun devam etti.
Belki kişileri yargılamaktan ziyade, pc sorunları çözmeyi amaç edinebilirsin diye yaşadığım sorunu kayıt altına aldım. Belki nedeni bilen birisi çıkar ve başka sorun yaşayan kişiler için iyi bir kaynak oluşturur...
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Dip not: Malware programında gözüken zararlılar silindiği halde bahsettiğim sorun devam ediyordu. Onlardan kaynaklı bir durum değildir.

Cevaba bak dediklerin yalan, adamın işi gücü yok gelip burda yalan konuşacak sana. Bilmiyorsanız alternatif çözüm millete iftira atmayın.
Bilmediğin konulara bulaşma.

Evet düzelmedi, sana yalan borcum vardı, kapatmış olduk.
Evet yalan söylediğini kanıtlamış oldun. Miller'in dediklerini yap ve saçma programları kaldır pc'den. Zararlı hala var pc'de AV kullanmadığın için.

Acaba diskin efi bölümüne bulaşmış olamaz mı? Hani modemde sonuç vermedi ya sonuçta. D ayrı diskste onun sata portunu çıkar. Windows yükleme ekranında tüm diskleri silip yeni disk oluşturmayı dene.

Evet yalan söylediğini kanıtlamış oldun. Miller'in dediklerini yap ve saçma programları kaldır pc'den. Zararlı hala var pc'de AV kullanmadığın için.
Bilip bilmediğim seni ilgilendirmez. Ve hala milleti yargılama peşindesin.

Son düzenleyen: Moderatör:

Arkadaşımız bilimsel programlama dillerini yutmuş, ada ile radar programlamış, Comodo'da trojan birimi başkanlığı yapmış olduğu için her konuyu bildiğini sanıyor.

Arkadaş arduino'dan led yakamayacak adamlar gelmiş sorununa çözüm arayan insanlara sallıyorlar. Gelde sinirlenme.

Acaba diskin efi bölümüne bulaşmış olamaz mı?
Olamaz.
D ayrı diskste onun sata portunu çıkar. Windows yükleme ekranında tüm diskleri silip yeni disk oluşturmayı dene.
Sistem C: diskinde olur değiştirmediyse, C'yi de formatladığını söylüyor. Okuyup gelin ilk önce.

Bilip bilmediğim seni ilgilendirmez. Ve hala milleti yargılama peşindesin.
İlgilendirir yanlış bilgilendirme sosyalde ceza sebebidir.

Comodo'da trojan birimi başkanlığı yapmış olduğu için her konuyu bildiğini sanıyor.
:D Saçmalamayı bıraksan iyi olacak. Söylediğinin bile bir geçerliliği yok.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı