Cmos Checksum Error -Dafault Loaded Hatasi

samir_azeri

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese selamlar, yukarıda yazdığım sorunu Bios update yapdıktan sonra oldu.
Nasıl çözebilirim?Anakart Gıgabyte 945GCMX-S2 eskiden bios sürümü f4'dü. Ben de Gigabyte'ın sitesinden F6i indirip bios update yaptım böyle sorun olmaya başladı ve tekrar F4 bios sürümünü indirip güncelledim ama sorun devam etmekte. Lütfen soruma cevap alana kadar ceza falan verilmesin.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS pilinizi çıkarıp 15-20 saniye kadar bekleyiniz. Sonra geri tekrar takınız. Sorun çözülmez ise yeni bir BIOS pili almanız gerekebilir. Bazan pillerin ömrü çabuk bitebiliyor.

Sonuçta Cmos jumperini oynamamışssınız. Büyük ihtimal pilden sorun denemeniz gerekli. Çıkarıp taktınızmı pili ?

Sonuçta Cmos jumperini oynamamışssınız. Büyük ihtimal pilden sorun denemeniz gerekli. Çıkarıp taktınızmı pili ?
Evet çıkarıp taktım sonuç olarak her defasında hata vermesede genel olarak prizden çıkardığım zaman ve uzun zaman geçdikden sonra prize takıp açıyorum yine aynı hatayı veriyor ve iki seçenek çıkıyor F1 Continie ve Del Bios.F1 continie diyerek Pc açılıyor

Olumsuz olmaması lazım. Yapabildiğine emin misin? Emin isen yapabileceğin bir şey yok anakartı götür yeni bios çipi taksınlar. Bıos pilin de sağlam ise dediğimi yap.
Olumsuz derken dediyini yapıyorum evet hata almıyorum ama?prizden çıkardım diyelimki 1-2 saat geçdi Bilgisayarı açıyorum yeniden aynı hatayı veriyor,bios piline gelince bilgisayarın saati ve tarihi hep geri atıyor yıl 2008-2009 oluyor her defasında biosdan düzeltiyorum yine bozuluyor saat ve tarih[emoji21]Bios pili bu şekilde
ImageUploadedByTapatalk1410953819.914423.jpg

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı