Coca Cola'nın tadındaki değişim

Yer
Mersin
Bugün 1 litrelik Coca-Cola aldım, tadında rezalet derecede bir değişim var. Şakasız söylüyorum içerken midem bulandı. Çok kötü bir ilaç içiyormuş gibi bir tadı var. Aynı zamanda asit de yok. Günlerce bekletirsiniz de asidi kaçar su gibi olur ya, onun gibi aynı. Ne oldu buna böyle? Hem fahiş zamlar yapıp hem içeriğini değiştiriyorlar.

Aslında bu tadının değişmesi olayı sadece Coca-Cola'ya özgü değil, ülkede birçok şeyin tadının eskisi gibi olmadığını fark edebilirsiniz. Bu kadar çöp kaliteye bu kadar fazla para ödeyen tek ülke olabiliriz.

Bugün 1 litrelik Coca-Cola aldım, tadında rezalet derecede bir değişim var. Şakasız söylüyorum içerken midem bulandı. Çok kötü bir ilaç içiyormuş gibi bir tadı var. Aynı zamanda asit de yok. Günlerce bekletirsiniz de asidi kaçar su gibi olur ya, onun gibi aynı. Ne oldu buna böyle? Hem fahiş zamlar yapıp hem içeriğini değiştiriyorlar.

Aslında bu tadının değişmesi olayı sadece Coca-Cola'ya özgü değil, ülkede birçok şeyin tadının eskisi gibi olmadığını fark edebilirsiniz. Bu kadar çöp kaliteye bu kadar fazla para ödeyen tek ülke olabiliriz.

Coca-Cola üzerinden gidersek evet tadı berbat oldu o yüzden artık içmiyorum yani ne kadar zamlanırsa zamlansın ama şu tatların değişmemesi ve her gün yemek zincirindeki porsyonların küçülmemesi taraftarıyım.

Şuan ülkedeki ekonomik gidişatın berbat olması ve doların 30 tl olması sebebiyle şirketler zam yapmamak veya fiyatı daha mâkul bir seviyeye getirmek için mecburen malzemeden kısıyorlar. Avrupadaki bir Coca-Cola'yı hiç değiştirmeden buraya getirseler fiyatı 70-80 TL'den aşağı olmaz.

Zero Sugar almış olabilir misiniz? Tatlandırıcı tadı geliyor ondan.
Hayır hocam normal 1 litre Coca-Cola. Standart.

Belki de sadece senin aldığında sorun vardır.
Hocam elektronik ürün değil ki bu. Açık ürün de almadım yani, öyle olması saçma olur. Daha önceden de tadındaki değişim hissediliyordu ama bu sefer daha da kötüleşmiş.

Hayır hocam normal 1 litre Coca-Cola. Standart.

Hocam elektronik ürün değil ki bu. Açık ürün de almadım yani, öyle olması saçma olur. Daha önceden de tadındaki değişim hissediliyordu ama bu sefer daha da kötüleşmiş.
Son zamanlarda içtiğimde tat olarak bir fark hissedemedim ama asit olarak Pepsi daha asitliydi.

Özellikle Pepsi Max daha da asitli gibi.

Avrupa'daki bir Coca-Cola'yı hiç değiştirmeden buraya getirseler fiyatı 70-80 TL'den aşağı olmaz.
Zaten aldı başını gitti fiyatı. 55 olmasın 70 olsun yeter ki çer çöp kalitede şeyler yapmasınlar. Gün geçtikçe hem yediğimiz içtiğimiz şeyin kalitesi düşüyor hem de fiyatı artıyor.

Coca-Cola'larda bariz bir tat değişimi var Pepsi'lerde en son içtiğimde aynı tat devam ediyordu.
Evet, Pepsi daha iyi gerçekten. Tat değişimi yok pek. Coca-Cola rezalet olmuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı