Coca Cola'nın tadındaki değişim

Evet son zamanlarda ülkemizdeki Coca-Cola Company ürünlerinin çoğunda bariz bir tat değişimi var. Hemen hemen her ürünün tadı zaman geçtikçe hafifliyor, aroması bozuluyor. Bunun sebebinin artan maliyetler kapsamında vatandaşa hala aynı fiyata aynı miktarda ürün sunmak olduğunu düşünüyorum. Bu düşünce kapsamında ürünlerin malzemesinden kısarak bunu başarıyor olmaları muhtemel.

PEPSICO ürünlerinin çoğunda hala çok abartılacak bir fark yok. Pepsi - Fruko - Yedigün - Lipton - Tropicana - 7up - MountainDew gibi içecek markaları PEPSICO'ya aittir. Onları tercih edebilirsiniz.

Pepsi ve Cola Turka güzel şu an, alternatif olarak limonlu Çamlıca gazoz da içilebilir o da çok iyi.

Bugün 1 litrelik Coca-Cola aldım, tadında rezalet derecede bir değişim var. Şakasız söylüyorum içerken midem bulandı. Çok kötü bir ilaç içiyormuş gibi bir tadı var. Aynı zamanda asit de yok. Günlerce bekletirsiniz de asidi kaçar su gibi olur ya, onun gibi aynı. Ne oldu buna böyle? Hem fahiş zamlar yapıp hem içeriğini değiştiriyorlar.

Aslında bu tadının değişmesi olayı sadece Coca-Cola'ya özgü değil, ülkede birçok şeyin tadının eskisi gibi olmadığını fark edebilirsiniz. Bu kadar çöp kaliteye bu kadar fazla para ödeyen tek ülke olabiliriz.

Le cola olabilir mi?

Bugün 1 litrelik Coca-Cola aldım, tadında rezalet derecede bir değişim var. Şakasız söylüyorum içerken midem bulandı. Çok kötü bir ilaç içiyormuş gibi bir tadı var. Aynı zamanda asit de yok. Günlerce bekletirsiniz de asidi kaçar su gibi olur ya, onun gibi aynı. Ne oldu buna böyle? Hem fahiş zamlar yapıp hem içeriğini değiştiriyorlar.

Aslında bu tadının değişmesi olayı sadece Coca-Cola'ya özgü değil, ülkede birçok şeyin tadının eskisi gibi olmadığını fark edebilirsiniz. Bu kadar çöp kaliteye bu kadar fazla para ödeyen tek ülke olabiliriz.
O bahsettiğiniz ilacımsı tat marketlerden aldığım kolalardan gelmiyor benim. Sadece Burger King ve Popeyes gibi yerlerden aldığım kolalarda bu ilacımsı tat oluyor. Özellikle de 1 litrelik kolalarda oluyor bu. 500 ml, 330ml veya 2,5L'lik kolalarda nereden alırsam alayım bu sorunla hiç karşılaşmadım.

Geri
Yukarı