Counter-Strike 1.6 CL_FlushEntityPacket hatası

xw3nzy

Hectopat
Yer
Türkiye, Bartın
Daha fazla  
Herkese merhaba, Counter-Strike 1.6 sürümünde CS Durağı ve Oyun Yöneticisi sunucularında (hepsi + Steam sürümü dahil) hepsinde bu hatayı alıyorum. Temiz kurulum ile bilgisayar yenileme, DNS değiştirme, IP değiştirme, şifre değiştirme vs. her şeyi yaptım ama sorun çözülmedi.
Cl_flushentitypacket isimli yazı ekranın sağ üstünde (bazılarında sol üstte) beliriyor, oyunda 10-20 civarı FPS düşüşü ve ping 10 iken 50'ye yükseliyor. Oyunu düzeltmek için ne yapmalıyım?

hqdefault.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba, Counter-Strike 1.6 sürümünde CS Durağı ve Oyun Yöneticisi sunucularında (hepsi + Steam sürümü dahil) hepsinde bu hatayı alıyorum. Temiz kurulum ile bilgisayar yenileme, DNS değiştirme, IP değiştirme, şifre değiştirme vs. her şeyi yaptım ama sorun çözülmedi.
Cl_flushentitypacket isimli yazı ekranın sağ üstünde (bazılarında sol üstte) beliriyor, oyunda 10-20 civarı FPS düşüşü ve ping 10 iken 50'ye yükseliyor. Oyunu düzeltmek için ne yapmalıyım?

Eki Görüntüle 1409500
Başka bir internetle denediğiniz zamanda böyle oluyor mu?

Bu hatanın sebebi paket kaybı veya sunucuda olan Lag'dan dolayı paket atlaması. Eğer internetinden kaynaklıysa internetinin düzelmesi lazım. Eğer evinde sen oyun oynarken aynı anda film izleyen ya da başka oyun oynayan varsa bu hatayı verebilir. Eğer sunucudan kaynaklıysa sunucudaki eklentinin düzeltilmesi lazım.

@Emperor4231 @TClimittedsoldier @XuaQL 8
TTNET 35 Mbps.
6.5-8 upload.
1-40 arası (çoğunluk 1-10 arası) 150-300 FPS alıyorum ping sabit aslında 1-40 arası sorunun başka bir şeyden kaynaklandığını düşünüyorum.
Başka bir internetle denediğiniz zamanda böyle oluyor mu?

Şu ana kadar tek operatör kullandım CS'yi oynadığımdan beri bu hatayı alıyorum.

@Emperor4231 @TClimittedsoldier @XuaQL 8
TTNET 35 Mbps.
6.5-8 upload.
1-40 arası (çoğunluk 1-10 arası) 150-300 FPS alıyorum ping sabit aslında 1-40 arası sorunun başka bir şeyden kaynaklandığını düşünüyorum.

Bu sorunun başka kaynağı yok. Eğer Steam Client'te FPS'in 600 ya da üstü olursa da aynı hatayı alırsınız ama FPS 100 ya da 300 sabit iken almazsınız. Pinginizin bir anda yükselmesi oyundan değil internetinizden kaynaklı. Diğer oyunlardaki ping değerlerinize bakar mısınız? CS 1.6 eski bir oyun olduğundan en stabil oynanabilecek yer LAN ortamı yani internet kafeler.

Bu hatanın sebebi paket kaybı veya sunucuda olan Lag'dan dolayı paket atlaması. Eğer internetinden kaynaklıysa internetinin düzelmesi lazım. Eğer evinde sen oyun oynarken aynı anda film izleyen ya da başka oyun oynayan varsa bu hatayı verebilir. Eğer sunucudan kaynaklıysa sunucudaki eklentinin düzeltilmesi lazım.

Dostum dediklerinin de hepsini yaptım sunucu değiştirmek evde tek iken denemek vs işe yarayan bir durum yok.

Dostum dediklerinin de hepsini yaptım sunucu değiştirmek evde tek iken denemek vs işe yarayan bir durum yok.

Aynı hatayı bende alıyordum. Sebebi internet. Csdurağından ya da oyunyöneticisinden istediğin kadar sunucu deneyebilirsin ama hepsi yan yana makineler olduğundan ping değerlerin hep aynı olacak. Drop yemenin sebebi internetin. Türk Telekom kalitesi işte. Bende de Türk Telekom var.

Yeni konular

Geri
Yukarı