Counter-Strike 1.6 CL_FlushEntityPacket hatası

xw3nzy

Hectopat
Yer
Türkiye, Bartın
Daha fazla  
Herkese merhaba, Counter-Strike 1.6 sürümünde CS Durağı ve Oyun Yöneticisi sunucularında (hepsi + Steam sürümü dahil) hepsinde bu hatayı alıyorum. Temiz kurulum ile bilgisayar yenileme, DNS değiştirme, IP değiştirme, şifre değiştirme vs. her şeyi yaptım ama sorun çözülmedi.
Cl_flushentitypacket isimli yazı ekranın sağ üstünde (bazılarında sol üstte) beliriyor, oyunda 10-20 civarı FPS düşüşü ve ping 10 iken 50'ye yükseliyor. Oyunu düzeltmek için ne yapmalıyım?

hqdefault.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sorunun başka kaynağı yok. Eğer Steam Client'te FPS'in 600 ya da üstü olursa da aynı hatayı alırsınız ama FPS 100 ya da 300 sabit iken almazsınız. Pinginizin bir anda yükselmesi oyundan değil internetinizden kaynaklı. Diğer oyunlardaki ping değerlerinize bakar mısınız? CS 1.6 eski bir oyun olduğundan en stabil oynanabilecek yer LAN ortamı yani internet kafeler.

LAN Game de FPS 700-800 iken ping 20-40 sabit idi ve aynı hata devam ediyordu bence FPS ile alakalı değil.
Bence farklı bir internetle farklı serverları deneme şansınız varsa deneyin.
CS aleminde girmediğim sunucu yoktur :D ama farklı interneti deneyemem sebebi 2 yıl kontrat olması

LAN Game de FPS 700-800 iken ping 20-40 sabit idi ve aynı hata devam ediyordu bence FPS ile alakalı değil.

LAN Game aynı internet üzerinden oynamaya denir. Yani internet kafede kendi aranızda atarsınız ya işte ona LAN Game denir.

Aynı hatayı bende alıyordum. Sebebi internet. Csdurağından ya da oyunyöneticisinden istediğin kadar sunucu deneyebilirsin ama hepsi yan yana makineler olduğundan ping değerlerin hep aynı olacak. Drop yemenin sebebi internetin. Türk Telekom kalitesi işte. Bende de Türk Telekom var.

Sorunu nasıl çözdün?

He öyle ise bugün kendi verimden de girdim oyuna sorun devam etti.

Telefonların interneti uydudan olduğundan dolayı pinginizin yüksek olması normal. Çok uzun süre telefon üzerinden girdim ve 20 olan pingim 80 oluyordu.

Uzun süre sonra internetim düzeldi ve hata kendi kendine çözüldü.
İnternetim düzeldi derken konuyu açabilir misiniz? Operatör desteği mi aldınız yada kendiniz mi yaptınız?
LAN Game aynı internet üzerinden oynamaya denir. Yani internet kafede kendi aranızda atarsınız ya işte ona LAN Game denir.

Dostum dediğine aykırı bir şey dememiştim zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı