Counter-Strike 1.6 FPS limiti kaldırma

dostum hertzin kaçsa o fpsi görüyorsun biliyorum fakat senin 144 hzin varsa 144 fps ile 1000 fps aynı gelmez biliyorsun değil mi? aradaki takılmayı düşürür o 1000fps
"aradaki takılmayı düşürür o 1000fps" Aynen, bunu da ben yazdım zaten. Takılmalar vs. dışında tek fark input lag, o da abartılacak seviyede olmuyor. Başka bir fark da yok zaten. Artık kafana göre nasıl bir fark yarattıysan onu da ben bilemeyeceğim.

FPS'in zaten çok yüksek. 1000 FPS ile 5000 FPS arasındaki farkı anlamayacaksın muhtemelen.
Yok, o hissedebiliyor aradaki farkı.

Yok, o hissedebiliyor aradaki farkı.
Bana kalırsa psikolojik bir durum bu. Aslında aralarında bir fark yok ama konu sahibi daha yüksek değer alırsam daha güzel, daha akıcı bir görüntü elde edeceğim kafasında olmalı. Bu 60 Hz 60 FPS bir sistem ile 60 Hz 120 FPS bir sistem için doğru olabilir ama 144 Hz 1000 FPS iken daha fazlasını istemesi bana anlamsız geliyor. Aradaki farkı anlamayacak zaten.

Bana kalırsa psikolojik bir durum bu. Aslında aralarında bir fark yok ama konu sahibi daha yüksek değer alırsam daha güzel, daha akıcı bir görüntü elde edeceğim kafasında olmalı. Bu 60 Hz 60 FPS bir sistem ile 60 Hz 120 FPS bir sistem için doğru olabilir ama 144 Hz 1000 FPS iken daha fazlasını istemesi bana anlamsız geliyor. Aradaki farkı anlamayacak zaten.
Saydığım farklar dışında hissettiği bir fark varsa psikolojiktir. Valorant'ta mesela birkaç arkadaş FPS kısıtlayan V-Sync'yi denedik, o saatten sonra kapattığımızda 60 Hz gibi hissettirmeye başladı. Birçok oyunda da açık olunca daha akıcı oluyor. Büyük ihtimal takılmaları, yırtılmaları azalttığı için.

Bilgisayar monitöre 1000 FPS gönderir, monitör FPS'i 144'e düşürmeye çalışır ve yırtılmalar oluşur. Sabit 144 yaparsan bilgisayarın monitöre verdiği 144, monitör 144 olunca yırtılmalar ortadan kalkar. Bunu test edebilirsin. Telefonunu aç, ağır çekim modunda video başlat, 1000 fps'e ayarla ve yırtılmaları gör. 144 sabit yapıp aynı testi yap yırtılma görmezsin.

Geri
Yukarı