Cyberpunk 2077'de son durum ne?

Atakan D.

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bildiğiniz gibi Cyberpunk ilk çıktığında buglarla dolu olmasından dolayı çok fazla dalga konusu oldu. Şu an oyunu kuponla beraber Epic'te 64.50 liraya satın alabiliyorum, daha önce hiç oynamadım. Şimdiye kadar getirdikleri güncellemeler ve iyileştirmeler yeterli mi? Optimizasyon nasıl? Teşekkürler.

Normal bir oyundan fazla değil bazen birkaç bug (onlar da dosya yüklemesinde sorun oluşmazsa orta çıkmıyor veya oyunu yeniden başlatınca gidiyor) veya yüklemeye bağlı sorun olabiliyor (bir mekana girerken NPC'ler önce çıkmayıp sonra çıkıyor gibi) ama genel olarak hikayeyi, oyunu bozan bir şey yok. Kısaca alınır.

İyileştirmeler var, önceki durumuna göre çok iyi. Ancak bu oyunun iyi bir durumda olduğu anlamına gelmiyor. Eğer oyunu oynayacaksanız buglara göz yumacaksınız. Bu oyunun sıkıntısı sadece buglar değil, iğrenç yapay zeka gibi sıkıntılar da var ve bu hâlâ devam ediyor.

Oyuna yakın zamanda tekrar başladım ve bitirdim. Oyunu direkt etki etmeyen, sadece atmosferi bozan çok fazla bug var ve bunları çok uzun olmayan aralıklarla sürekli görüyorsunuz. Bunun haricinde birkaç kere save'i geri almama zorunu bırakacak bug ve direkt bir görevi yapılamaz hâlde bırakan bir bugla karşılaştım. Alıp almamak size kalmış ama oyun ilginizi çekiyorsa her şeye rağmen yine seversiniz.

Ben oyuna ön sipariş vermiş biri olarak söyleyeyim. Bug var diye insanlar kan ağlarken ben oyunu adamakıllı bug görmeden oynadım bitirdim. Oyun kıran bir adet bug ile karşılaştım ben sadece onun dışında öyle abartı bir bug görmedim. Son halini denemedim hiç.

Kalabalık ayarını yüksekten ortaya çekince 3300X gibi 4 çekirdekli bir işlemci bile yağ gibi akıyor oyunda. Gereksiz ve @nih dediği gibi AI fakiri NPC yoğunluğuna çok ihtiyaç yok zaten şehir yine yeteri kadar kalabalık görünüyor bu ayarda da. Onun dışında RDR2'de ne performans aldıysam bu oyunda da aynısını aldım. Oyunumu bozacak bir bug 1.2 yamasından beri görmedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı