Cyberpunk 2077'de son durum ne?

Atakan D.

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Bildiğiniz gibi Cyberpunk ilk çıktığında buglarla dolu olmasından dolayı çok fazla dalga konusu oldu. Şu an oyunu kuponla beraber Epic'te 64.50 liraya satın alabiliyorum, daha önce hiç oynamadım. Şimdiye kadar getirdikleri güncellemeler ve iyileştirmeler yeterli mi? Optimizasyon nasıl? Teşekkürler.

Yok dayıoğlu gelmez manasında demedim gelen güncelleştirmeleri gördük ona bakarak konuştum.

Oyunun yapımında görev alanlar 2022'ye kadar ancak bitirebileceklerini düşünüyorlardı ana oyunu, ama yönetimin yanlış kararı ve tabii yarattığı hype ile aşırı erken geldi. Bu gelen tüm yamaları oyunun cilalanması diyebiliriz. Bu haliyle çok mu iyi? Tabii değil şöyle adam gibi RPG gelseydi, seçtiğimiz yaşam koşulları oyunda direkt etki etseydi de yine ufak tefek buglar olsaydı ona kimse takılmazdı. Bu adamların 2018'de çıkardıkları 30 dakikalık oynanış videosunda söylediklerinin çoğu yok oyunda misal.

Bir süredir büyük DLC ile için çalışıyorlardır bu sessizlik normal. Witcher 3'ü mükemmel yapıp üzerine Blood & Wine gibi yine devasa DLC'yi verdiler. Tabii o kredilerinin hepsini yediler ama en temizi sessiz sakin takılsınlar belki bu sefer güzel bir iş çıkar ortaya hikayeli ve büyük bir DLC ile. O da olmazsa zaten kalan itibarlarını da bitirirler.

Bannerlord ile karşılaştırdığımda çok sık güncelleme almıyor (az fakat büyük boyutlu güncellemeler). Bannerlord yapımcıları neredeyse ayda 1 büyük yama getiriyor fakat tabi iki oyun arasında çok vark var, direk karşılaştırmamak lazım.

Yaklaşık 20 tane mod ile oyunu biraz düzelttim ama

Intel Core i5-10400F - ASUS PRIME B460M-K R2.0- ASUS GeForce RTX 3060 Ti DUAL V2 OC 8GB- CORSAIR 16GB Vengeance LPX 3000 MHz CL16 DDR4- WD BLUE SN550 500GB NVMe M.2 SSD- WD Blue WD20EZBX 3.5" 2 TB 7200 RPM 256 MB SATA 3 HDD- ASUS TUF GAMING GT301 Mid Tower Kasa- Asus TUF Gamıng 650B 80 Plus Bronze 650W PSU- Asus TUF Gaming VG27AQ1A 27" 1ms QHD

sistem ile Ultrada fps drop olmadan oynayamıyorum. Optimizasyonu Ubisoft oyunları gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırsam oyunda yaşadığım küçük bug'ları soruyorsunuz.

Bunlara örnek vermek gerekirse araç çağırdığınızda aracın sizi ezip geçmesi ve yoluna devam etmesi, savaş sırasında hiçbir şey yapmadan bekleyen yapay zekalar, bazı araçları park ettikten sonra yükselmesi, öldükten sonra bug'a giren cesetler, yerde durması gereken bazı cisimlerin havada durması(ölen yapay zekanın silahı gibi)... Daha çooook var. Bunlar küçük ve oyun içerisinde alıştığınız bug'lar

Bu tür bug'lar oyun içinde kodlu olan, herkese sabit olan şeyler değil. Benim başıma gelen bir bug'ın size, size olan bir bug'ın bana olmaması gayet doğal. Sadece bazı görevleri yapılamaz hâlde bırakan bazı genel bug'lar var ve bu herkese olmasa da oyuncuların bir kısmına oluyor. Oyuncu olarak korktuğunuz bug'lar bunlar oluyor.

Aynı oyun firması Cyberpunk için oyun hazır olduğunda çıkacak demişti. İnsanların aynı firmanın açıklamalarını direkt olarak kabul etmemesi bence gayet doğal.
Küçük bug diye bahsettikleriniz belirttiğim gibi çoğu oyunda olan şeyler ki saydıklarınız biri hariç diğerlerine rastlamadım. Görevi yapılamaz halde kılan bug dediğiniz ne tam olarak bilmiyorum ama herhalde sürekli olmuyordur. Esasen değinmeye çalıştığım şey oyunun beklentisi çok yüksek çıkıp çuvallaması sonrası oynanabilir hale gelse de hala olumsuz eleştirilmesiydi. Gerçi bu konular biraz kişiye özel de olabiliyor yani aynı bug denk gelse dahi beni rahatsız etmezken başkasını edebiliyor.

Yaklaşım 20 tane mod ile oyunu biraz düzelttim ama imzadaki sistem ile Ultrada fps drop olmadan oynayamıyorum. Optimizasyonu Ubisoft oyunları gibi.

Ultra ayarlarda ekran alanı yansıma kalitesini yüksek yap. O ayarı 1.3 ile saçma bir şekilde bozdular benim sistemde de aynı sorun var. O tek ayar 15-20 FPS düşürüyordu 6600 XT ile bazı yerlerde, 3060 Ti için de farklı olacağını sanmıyorum. Deneyebilirsin.

Gölgeler vs kapalı ve yüksek orta ayarlarda ayarlı, 55-60 FPS veriyor ve akışkanlık yok. Steamdan aldım oyun orijinal. Bu sistem de bile zorluyor.

İşlemci: AMD Ryzen 5 3600 soket AM4 + Arctic Freezer 34 e-Sports Duo 3.6GHz - 4.2GHz 32MB 65W 7nm.
Anakart: Gigabyte B450 GAMING X AMD B450 socket AM4 Ryzen™ DDR4 2933MHz USB 3.1.
Ekran kartı: Sapphire Radeon™ RX 5700 XT Nitro+GDDR6 8 GB 256Bit AMD Radeon RGB.
PSU: Corsair VS550 80+ 550W.
RAM: 16 GB DDR4 3200 MHz t-Force Delta RGB Black 8X2.
Kasa: Corsair Carbide serısı Spec Delta RGB fanlı MidT ATX.
SSD: Samsung EVO 860 500 GB SATA 3.0
SSD: Toshiba OCZ 480GB TR200 serisi SATA 3.0.
Monitör: AOC Q27G2U 27 inç 144 Hz 1ms

Oyunun yapımında görev alanlar 2022'ye kadar ancak bitirebileceklerini düşünüyorlardı ana oyunu, ama yönetimin yanlış kararı ve tabii yarattığı hype ile aşırı erken geldi. Bu gelen tüm yamaları oyunun cilalanması diyebiliriz. Bu haliyle çok mu iyi? Tabii değil şöyle adam gibi RPG gelseydi, seçtiğimiz yaşam koşulları oyunda direkt etki etseydi de yine ufak tefek buglar olsaydı ona kimse takılmazdı. Bu adamların 2018'de çıkardıkları 30 dakikalık oynanış videosunda söylediklerinin çoğu yok oyunda misal.

Bir süredir büyük DLC ile için çalışıyorlardır bu sessizlik normal. Witcher 3'ü mükemmel yapıp üzerine Blood & Wine gibi yine devasa DLC'yi verdiler. Tabii o kredilerinin hepsini yediler ama en temizi sessiz sakin takılsınlar belki bu sefer güzel bir iş çıkar ortaya hikayeli ve büyük bir DLC ile. O da olmazsa zaten kalan itibarlarını da bitirirler.
Online iptal edildiği gün benim için bitti. Şimdi düzeltseler bile hataları tekrar oynanma eşiği çok düşük bir oyun. İlk defa oynayacaklar için iyi olur. Sonuçta hikaye değişmeyecek. Hikayenin bitiş itibariyle de güzel yan görevler geleceğini düşünmüyorum.

Online iptal edildiği gün benim için bitti. Şimdi düzeltseler bile hataları tekrar oynanma eşiği çok düşük bir oyun. İlk defa oynayacaklar için iyi olur. Sonuçta hikaye değişmeyecek. Hikayenin bitiş itibariyle de güzel yan görevler geleceğini düşünmüyorum.

Benim aklımda Arasaka veya gizli sona göre bir DLC çıkarabilecekleri ihtimalleri var. Keanu Reeves ile daha fazla anlaşmadılarsa gizli son kısmı da iptal olabilir direkt V ile bir vücuda dönebiliriz kim bilir. Online her oyuna gitmiyor, ben tek kişilik oyun sevdiğimden o beni pek etkilemedi. Güzel hikaye, bol yan görev ve RPG elementleri getirseler oyunu biraz toparlar. Malum Blood & Wine ayrı bir oyun gibiydi, çok yakışmıştı ve keyifliydi.

Benim aklımda Arasaka veya gizli sona göre bir DLC çıkarabilecekleri ihtimalleri var. Keanu Reeves ile daha fazla anlaşmadılarsa gizli son kısmı da iptal olabilir direkt V ile bir vücuda dönebiliriz kim bilir. Online her oyuna gitmiyor, ben tek kişilik oyun sevdiğimden o beni pek etkilemedi. Güzel hikaye, bol yan görev ve RPG elementleri getirseler oyunu biraz toparlar. Malum Blood & Wine ayrı bir oyun gibiydi, çok yakışmıştı ve keyifliydi.
Keanu Reeves olmasa bile oynanır oyun, sadece V üzerine yoğunlaşsalar memnun olurum açıkçası.

Açık konuşmak gerekirse uzun bir süre böyle bir indirim göremeyeceğiz 60 lira 4 paket sigara parası hikaye tabanlı oyunlarda bug vs takılmamak lazım her oyunda olur. Kusursuz bir iş imkansız. Ondan kaçırmadan alın ben aldım barnerlord da alıp bir sene gomulcem.

Yeni konular

Geri
Yukarı