Darboğaz Q6600 O.C ile azaltılabilir mi?

Eğer bütçe var ise geçilebilir. Tabii ne kadar gerek var merak konusu.

İşlemci soğutucunuz stok soğutucu mu? PSU'a pek yük vermediğiniz şekilde sorun olmaz diye düşünüyorum. Ama yük verirseniz sıkıntı olabilir.

Ben önceden Q6600E ayni sistemde o.c yaptım 3.0GHz'de calisiyordu 380W PSU ile sıcaklık 77C oluyordu voltajlı ama 2.8GHz voltajsız 67 68 derecelerde geziyordu stok soğtucu değil 3300RPM dönen sonradan takılmış bir fan.

Hocam burada iş PSU'ya bakar gidipde Hadron PSU ile denerseniz kasa 3 gün sonra elinizde kalabilir.
Fakat psunuza güveniyorsanız OC yapın ama o işlemciyle 750 Ti darboğaz olmaz.

Hocam her PSU'ı kötü olan OC yapmaması mı gerekiyor? Evet kalitesiz belki ama eğer fazla voltaj vermezse undervolt ile OC yaparsa pek sıkıntı olmaz.

Hocam bende Frisby vardı. 1.25'den 1.27 yapmam sonucu PSU havaya uçtu anakart havaya uçtu RAM'leri ve ekran kartını kurtarabildik.(Yaklaşık 1 hafta kadar sonra anakart da değişik çizgiler vs derken PSU ve anakart hurdaya çıktı)

Çok az miktar olur.

Dostum Q6600 zaten OC işlemci PSU'suna güvenen OC ile Q9xxx serisine yakın performans elde ediyor zaten.

Ben önceden Q6600E ayni sistemde o.c yaptım 3.0GHz'de calisiyordu 380W PSU ile sıcaklık 77C oluyordu voltajlı ama 2.8GHz voltajsız 67 68 derecelerde geziyordu stok soğtucu değil 3300RPM dönen sonradan takılmış bir fan.

Eğer fazla voltaj verirseniz, soğutucunuz kötüyse veya kasanızın hava akışı kötüyse ısınması normaldir. Kaç voltaj vermiştiniz? Soğutucunuz neydi? Kasanızın modeli nedir? Bunlar da OC için önemli.

Hocam bende Frisby vardı. 1.25'den 1.27 yapmam sonucu PSU havaya uçtu anakart havaya uçtu RAM'leri ve ekran kartını kurtarabildik.

Hocam işlemci neydi ve PSU neydi? 1.25'den 1.27'ye yapınca patlaması hiç normal değil :D.

Eğer fazla voltaj verirseniz, soğutucunuz kötüyse veya kasanızın hava akışı kötüyse ısınması normaldir. Kaç voltaj vermiştiniz? Soğutucunuz neydi? Kasanızın modeli nedir? Bunlar da OC için önemli.

Hocam işlemci neydi ve PSU neydi? 1.25'den 1.27'ye yapınca patlaması hiç normal değil :D.

1 4750 voltaj vermistim çok geldi düşürdüm 1.4250 civari kullanıyordum 3.0'da fakat şimdi 2.8'de voltajsız kullanirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı