DaVinci Resolve GPU hatası veriyor

mustafane06

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba değerli dostlar, bu Ubuntu 22.04'te DaVinci Resolve GPU hatası veriyor ama kurtarma modunda normal çalışıyor çıldırttı beni yardım edebilir misiniz?
Ufak Düzeltme:Kurtarma modunda da GPU hatası veriyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20240120_202514.png
    Screenshot_20240120_202514.png
    471,9 KB · Görüntüleme: 42
Son düzenleme:
Merhaba değerli dostlar, bu Ubuntu 22.04'te DaVinci Resolve GPU hatası veriyor ama kurtarma modunda normal çalışıyor çıldırttı beni yardım edebilir misiniz?
Ufak Düzeltme:Kurtarma modunda da GPU hatası veriyor.
GPU'n imzandaki Nvidia olarak düşünürsek: HWE yerine GA ile çözülmüş benzer bir durum var sanırım.

Dosya Ekleri

• resim.jpg
    resim.jpg
    134,9 KB · Görüntüleme: 20
Hocam NVIDIA 470 sürücüsünü kürdüm normal açılıyor artık ama diğer sorun render alırken süreyi sürekli uzatıyor.
GPU sürücüsünden değil de DVR üzerinden gitmek daha kolay olur.

Sürücü problemleri genel olacakları için çok fazla kullanıcı etkilenir ve daha hızlı düzeltilir. Senin yaşadığın nadir görülen bir problem ve sebebini tam olarak bilemiyorlar.

GPU sürücüsünden değil de dvr üzerinden gitmek daha kolay olur.

Sürücü problemleri genel olacakları için çok fazla kullanıcı etkilenir ve daha hızlı düzeltilir. Senin yaşadığın nadir görülen bir problem ve sebebini tam olarak bilemiyorlar.

Hocam dvr nedir? Af buyurun ilk defa duydum bu kelimeyi.

Da vinci Resolve O, rica ederim. Digital video recorder anlamına da gelir ama konu o değil.

Hocam vallahi Linux Mint'in yerine Windows 10 kurdum programlarla beraber DaVinci Resolve sorunsuz çalışıyor render da alıyorum. Linux'tan soğudum daha tövbe kullanmam.

Bendeki sorun Secure Boot'u kapatınca çözülmüştü ama sorunun kaynağından tam emin değilim. Bendeki sorunun, orijinal kernel driver'larının sertifikalanmamış olması olduğunu tahmin ediyorum çünkü Linux'u başlatırken orijinal kernel driver'larını görmeyip açık kaynak olana geçiyordu ("Nvidia kernel module missing, falling back to nouveau").

Çözüm önerisi olarak driver'ı kendim sertifikalamamı önerdiler ama korktuğum için kolaya kaçtım.

Yeni konular

Geri
Yukarı