DDR2 anakarta, DDR3 ekran kartı?

Trimbaler

Kilopat
Merhaba arkadaşlar, yakın bir zamanda yeni bir bilgisayar toplayacağım ama önümde daha 5-6 ay kadar süre var.

Bu zamana kadar elimdeki M61PME-S2P anakartına takılı HD3650 ekran kartıyla oyunları oynamaya çalışıyorum. Birçok oyunda kastığı için ekran kartı almak istiyorum.
Artık DDR2 ekran kartı satılmadığı için, DDR3 ekran kartı satın alıp bu anakarta takabilir miyim acaba? Mesela bir HD7770 alıp bu anakarta montaj edebilir miyim? Edersem performans artışı olur mu?

Anakarta uyup uymaması sadece soketle iligili birşey, asıl önemli olan güç kaynağınız, ama 350W ile GT 640 kullanan arkadaşım var daha yeni aldı, hatta yanlış hatırlamıyorsam onun anakartıda ddr2'ydi. Büyük ihtimalle sorun olmaz şimdiden güle güle kullan :)

DDR2' yi DDR5 ile kullanan bile var, eğer alıcaksanız Vatan Bilgisayar'ın haftasonu indirimini beklemenizi tavsiye ederim.

Not: Şimdi aklıma geldi, bende GT 430 ekran kartımı DDR2 anakartda kullanmıştım :) Şimdiden hayırlı olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı