Değişimde stokta ürünler olmadığı için ne yapılmalı?

Halober

Centipat
Yer
Bodrum / MUĞLA
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar yaklaşık 9 ay önce İncehesap üzerinden Razer DeathAdder V3 Pro almıştım. Çok da memnundum şahsen fakat scrollu bozuldu. Garantiye gönderdiğimde arızalı olduğu doğrulandı. İncehesap bana ulaşıp ürünün stokta olmadığını 2 tane ürün önererek küçük bir fiyat farkıyla bu ürünlerden birini alabileceğimi söyledi. Ürünler Logitech G PRO X Superlight 2 ve Logitech G502 X. Superlight 2'ye karar verdim fakat onun içinde stokta gözükmesine rağmen sitede güncellenmediğini, son ürünün satıldığını söylediler. Başka bir ürün beğenmem gerekiyormuş. Verebileceğiniz tavsiye var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
THH'ne başvuru yaparsanız aynı üründen veya bir üst modelini ücretsiz olarak temin edeceklerdir. Bu şekilde sizi koparmaya çalışıyorlar. İlk önce THH'ne şikayet ederim gibisinden konuşarak gözünü korkutun eğer korkmazlarsa şikayette bulunursunuz.

Tüketici hakem heyetine tabiki başvurabilirsiniz, imkan varsa aynı ürün ile olmadı misli ile değişim yapmak zorundalar. Fakat teklif edilen ürünler teknik olarak daha iyi ve işinizi görüyorsa cüzi fiyat farkları bence kabul edilebilir. Mümkün olan en az zarar ile çözmeye çalışın.

Diğer türlü THH'ye gideceksiniz, süreç uzayacak mouse'suz kalacaksınız. Eğer bu sorun değilse hakkınızı arayın.

Tüketici hakem heyetine tabiki başvurabilirsiniz, imkan varsa aynı ürün ile olmadı misli ile değişim yapmak zorundalar. Fakat teklif edilen ürünler teknik olarak daha iyi ve işinizi görüyorsa cüzi fiyat farkları bence kabul edilebilir. Mümkün olan en az zarar ile çözmeye çalışın.

Diğer türlü THH'ye gideceksiniz, süreç uzayacak mouse'suz kalacaksınız. Eğer bu sorun değilse hakkınızı arayın.
Aslında cüzi fiyat farkına tamamım fakat superlight 2'yi istemiştim. Onlar bu ürünün de stokta olmadığını söyleyip başka ürün seçmemi istediler. Fakat sitede ürün gözüküyor. Satın almak istesem alabiliyorum. Ama son 1 ürün kalmış o da satılmış sitede daha güncellenmemiş diye bir yalan uydurdular. Kendi kullandığım üründen son derece memnundum. Ne yapacağımı bilmiyorum.

Aslında cüzi fiyat farkına tamamım fakat Superlight 2'yi istemiştim. Onlar bu ürünün de stokta olmadığını söyleyip başka ürün seçmemi istediler. Fakat sitede ürün gözüküyor. Satın almak istesem alabiliyorum. Ama son 1 ürün kalmış o da satılmış sitede daha güncellenmemiş diye bir yalan uydurdular. Kendi kullandığım üründen son derece memnundum. Ne yapacağımı bilmiyorum.

Sıkıştırabilirsiniz, tüketici hakem heyetine başvurabilirsiniz veya Razer distribütörü kim öğrenip onlar ile iletişime geçebilirsiniz. Mesela Penta ise, sizin için firmaya değişim ürünü yollayabilir.

Bilkom ile görüştüm bizlik bir şey biz iade formunu gönderdik diyorlar. İncehesap muadil ürün diye bana g pro superlight x söylüyor şimdi 700 tl fark ile. Muadil ürün vermiyorlar iade parasının üstüne fiyat koyup ona göre ürün bildiriyorlar. Gpro superlight x deathadder v3 pro nun muadili bile olamaz ne fiyat farkı. Dosyayı kapamam lazım seçim yapmazsanız iade yapmak durumunda kalırım diyorlar. THH ye başvurmak durumunda kalıcam ama onlar o sırada iade gerceklestirirlerse ne olur?

Bilkom ile görüştüm bizlik bir şey biz iade formunu gönderdik diyorlar. İncehesap muadil ürün diye bana G PRO Superlight X söylüyor şimdi 700 TL fark ile. Muadil ürün vermiyorlar iade parasının üstüne fiyat koyup ona göre ürün bildiriyorlar. G PRO Superlight X DeathAdder V3 Pro'nun muadili bile olamaz ne fiyat farkı. Dosyayı kapamam lazım seçim yapmazsanız iade yapmak durumunda kalırım diyorlar. THH'ye başvurmak durumunda kalacağım ama onlar o sırada iade gerceklestirirlerse ne olur?

Kazanırsanız, iade edilen tutarı geri ödersiniz satıcıda sıfır ürün yollar.

THH kararından sonra da aynı sorunla karşılaşmamak için başvuru yaparken "bilirkişi tarafından piyasa analizi yapılarak muadil ürün listesi hazırlanmasını talep ediyorum" şeklinde şerh koyun.

Kazanırsanız, iade edilen tutarı geri ödersiniz satıcıda sıfır ürün yollar.

THH kararından sonra da aynı sorunla karşılaşmamak için başvuru yaparken "bilirkişi tarafından piyasa analizi yapılarak muadil ürün listesi hazırlanmasını talep ediyorum" şeklinde şerh koyun.
Çok teşekkür ederim bu şekilde istemediğimi belirttim.Dönüş yapıcaz dediler eğer olumlu bir sonuç çıkmaz ise THH'ye başvurucam.

Takipteyim Luffy hocam :)
Hocam küçük gelişmeler oldu onları yazayım. En son telefon görüşmesi yaptığımda cihazımı bana geri gönderebilme şansınız var mı diye sormuştum. Ben yetkililere ulaşıp size dönüş yapıcam demişti.Aradan 3 gün geçti dönüş olmadı. ŞikayetVar'a yazdım diğer gün sabah eski mouse kargoya verildi ve şikayet birimiyle görüştüm onlar isteklerimi aldılar. Stoklara yeniden gelmesi durumunu ve gelirse değişimini veya G pro x superlight 2 ile değişim olması durumunu istediğimi belirttim. Bana tekrar dönüş yapacaklar. Şuanlık arızalı mouse bana geri geliyor yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı