Deneme sürecindeki biri iş yerinden ayrılırken 14 gün beklemesi gerekir mi?

Monsalai

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, kendimi dershaneye yazdırdım ve parasını çıkartmak için mayıs ayına kadar çalışmak üzere 2 hafta önce zincir bir Fast food restoranında işe başladım. İşe girerken 8.5 saat çalışıyoruz, çok fazla mesaiye bırakmıyoruz denildi, 30 + 15 + 15 dakika olmak üzere 1 saat mola hakkın var denildi. Ben işe girdiğimden beri 10 saat aşağısı çalışmadan çıkmadım ve işe başladığımdan beri 3. 15 dakika molama hiç çıkamadım. Ayrıca çalışanlar arası erkek nüfusu az olduğu için tüm sevkiyatı üstüme yığdılar ve her yerim ağrıyor. Sizce buradan çıkmam mantıklı olur mu? Bir de çıkmak istesem deneme sürecinde olduğum için direkt çıkabiliyor muyum? Yoksa 14 gün daha çalışmam gerekir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çalışmak istemediğini söylemen yeterli. İlla da 2 hafta beklemek zorunda değilsin. Yapamıyorum de. Abim bir yere girdi öyle. 2 hafta bekleme olayı var dediler ve abim de işe gitmedi. Hâliyle bir şey olmadı.

Bir şey olmaz, merak etme. Sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum. Korkuyorsan gidebilirsin ama ben olsam çeker giderim. Hesap verecek değilim. Aman, yanlış bir harekette bulunma. Hadi eyvallah de, git.
Korkmalık bir durum yok, hesap vereceğim bir şey de yok. Ortada sözleşme var ve ona uygun davranmak istiyorum. Gerçi kendileri vadettikleri şartlara uygun davranmadılar da neyse.

Korkmalık bir durum yok, hesap vereceğim bir şey de yok. Ortada sözleşme var ve ona uygun davranmak istiyorum. Gerçi kendileri vadettikleri şartlara uygun davranmadılar da neyse.
Birebir görmediğim için yorum yapamıyorum. Benim başıma gelmedi. O anlaşma sıkıntı yaratır mı diye düşünmek gerekiyor. Dediğin gibi sözleşme var.

Yeni konular

Geri
Yukarı