Ders çalışamıyorum

Eren AK

Kilopat
Makaleler
21
Merhabalar, ben ders çalışamıyorum. Yani olmuyor, içimden o istek gelmiyor. Kendimi zorlayıp başına oturduğumda da anlamıyorum çoğu zaman. Aslında kafası basan bir adamım ancak konu derse gelince aptala dönmüş gibi ekranı izliyorum. Bunu nasıl aşabilirim? Sınav senem, tavsiyeleriniz nedir?

Merhaba, ben ders çalışamıyorum. Yani olmuyor, içimden o istek gelmiyor. Kendimi zorlayıp başına oturduğumda da anlamıyorum çoğu zaman. Aslında kafası basan bir adamım ancak konu derse gelince aptala dönmüş gibi ekranı izliyorum. Bunu nasıl aşabilirim? Sınav senem, tavsiyeleriniz nedir?

Bir fabrikaya gir 2 gün sonra çalışmaya başlarsın.

Merhabalar, ben ders çalışamıyorum. Yani olmuyor, içimden o istek gelmiyor. Kendimi zorlayıp başına oturduğumda da anlamıyorum çoğu zaman. Aslında kafası basan bir adamım ancak konu derse gelince aptala dönmüş gibi ekranı izliyorum. Bunu nasıl aşabilirim? Sınav senem, tavsiyeleriniz nedir?
İki ay asgari ücret al, faturaları öde, mobbinge maruz kal.
Bunlardan sonra seve seve ders çalışırsın.

Kendini disipline sokman gerekli. İstek yada isteksizlik değil buradaki problem. Önce havuç sopa tekniğini dene. Babana git baba bu kadar dersim var ama ders çalışmak içimden gelmiyor. O yüzden al telefonumu derslerim bitene kadar verme, de. Ya bu tarz kendini fişekleyici konular bul. Ders çalışmayı rutin haline getirmen gerek.

Geri
Yukarı