Ders Çalışamıyorum

ismet hakan

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Mimarlık öğrencisi - Tasarımcı
Herkese iyi sosyaller. Arkadaşlar 11. sınıfa gidiyorum, ilk dönem çok iyi ders çalışırdım, çok iyi bir öğrenciydim. Okula 9'da gidip 7'de gelirdim, üstelik 2 saat dinlenip saat 9'dan gece 1-2'ye kadar gene ders çalışırdım. Ve bu durumdan gayet memnundum. Alışmıştım ve güzeldi her şey, sonra öyle bir şey oldu ki, lanet okumaya başladım, okula'da derslere de. Zaman şu an geçmek bilmiyor, ne okula gidesim var, ne ders işleyesim var, ne uyuyasım var, ne de uyanasım var. Her şeyden bıkmış durumdayım. Hiçbir şey yapmak istemiyorum. Depresyonda olabilir miyim? Ne yapmalıyım arkadaşlar? Ders çalışmak istiyorum eskisi gibi olmak istiyorum.

Depresyonda falan değilsin. Yaz tatili yaklaşıyor. Havalar ısınıyor, ısındı ısınacağı kadar. İnsan da bir rahatlık oluyor. Yarın sınavım var ve ders çalışma isteğim yok.

Gittiğin lise ney?
  • Meslek lisesi ise salla gitsin ben yatarak geçtim bitecek diplomayı alacağın inşallah.
  • Anadolu ise hemen salma dersleri dinle 1 ay kaldı neredeyse yapabilirsin sıkıntı olmaz.
  • Fen lisesi ise oranın ortamı nasıl bilmiyorum geçiriyorlar mı ne yapıyorlar. Fazla da kasma sıkıldığın yerde bırakırsın çok kasar isen bu sefer iyice bırakırsın dersleri.
Bunlara göre hareket et Anadolu meslek meslek lisesi sınıfına giriyor kafan karışmasın. :)

Gittiğin lise ney?
  • Meslek lisesi ise salla gitsin ben yatarak geçtim bitecek diplomayı alacağın inşallah.
  • Anadolu ise hemen salma dersleri dinle 1 ay kaldı neredeyse yapabilirsin sıkıntı olmaz.
  • Fen lisesi ise oranın ortamı nasıl bilmiyorum geçiriyorlar mı ne yapıyorlar. Fazla da kasma sıkıldığın yerde bırakırsın çok kasar isen bu sefer iyice bırakırsın dersleri.
Bunlara göre hareket et Anadolu meslek meslek lisesi sınıfına giriyor kafan karışmasın. :)

Ben sağlık meslek lisesindeyim. Salla gitsin ne demek ? Hastaların hayatı söz konusu. En ufak hata hayatımı bitirebilir. Sizin söyledikleriniz Endüstri meslek liseleri.

Ben sağlık meslek lisesindeyim. Salla gitsin ne demek ? Hastaların hayatı söz konusu. En ufak hata hayatımı bitirebilir. Sizin söyledikleriniz Endüstri meslek liseleri.
Ben konudaki arkadaşa tavsiye verdim siz niye alındınız anlamadım. Uygulama falan yapıyorsanız sıkıntı yani senin işin zor. Kolay gelsin diyebilirim sadece.

@Alperen Cıngıl
Hayda. Senin iş baya zormuş. Harbiden yatarak geçiyordum 9 10 11 de ciddi ciddi uyuyordum derste ve notlarım iyiydi öyle idare ederdi. Hani o hiç dersi dinlemeyip çalışmadan iyi not alan çocuk var ya işte benim o :D. Kafama göre takılıyorum kopya çeke çeke falan tabi çoğunlukla kopyayı ben veriyordum orası ayrı konu. Şu an benim çarşamba, perşembe, cuma günleri staj var ama gitmiyorum. Tabi bu liseyle alakası yok. Maaş vermiyorlar vermeleri zorunda olmasına rağmen ben de işe saygı duyamıyorum gitmiyorum oradakiler de sorun etmiyor. Zaten sorun etse direk ayrılırım başka yer bulurum. Pazartesi, salı gidiyorum okula ondan sonra tatil. Benim yerimde başka birisi olsa çok rahat LYS ye çalışır ama bir şansız tarafım var biz 3 sene matematik görmedik bölümümüz sayısal olsa da. Bu yüzden beni sallamayan sistemi ben sallamam kafası ile öyle takılıyorum. Hiç de sorun olmuyor rahat rahat geçiyorum. O gitmediğim stajın 24 kredisi var 1. dönem o kadar aksatmıyor, gidiyordum staja o şekilde 95 aldım 24 krediye gelince teşekkür aldım takdiri 0.50 puanla kaçırdım. Ve bu olay yatarak gerçekleşti hiç uğraşmadım önemsemedim o kadar. Sadece dersi dinliyordum o kadar. Neyse konuyu uzattım baya şimdi gıpta ile bakacaksınız belki kusura bakmayın :D. Sizin iş baya zormuş ya. Gerçekten kolay gelsin yani ben dayanamazdım.

Geri
Yukarı