Ders çalışamıyorum

Erdemw010

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Bu sene LGS'ye gireceğim fakat ben ders çalışamıyorum. Ne yapmalıyım? Hiç isteğim olmuyor nedense. Telefonu elime alıyorum bir bakmisim aradan 2 saat geçmiş. Yardım edin, taktik verin. Az kaldı. Bu kadar zamanda çalışır mı?

Tuşlu telefona geç dostum ben zamanında öyle yapmıştım ve fazlasıyla yararını gördüm. Telefon seni bırakmıyor maalesef. Problemi kökünden silmek lazım.

Arkadaşlar merhaba. Bu sene LGS'ye gireceğim fakat ben ders çalışamıyorum. Ne yapmalıyım? Hiç isteğim olmuyor nedense. Telefonu elime alıyorum bir bakmisim aradan 2 saat geçmiş. Yardım edin, taktik verin. Az kaldı. Bu kadar zamanda çalışır mı?

Telefona bağımlıysan bırak yani bir şekilde kitle bir şey yap ama kurtul eğer bağımlıysan bunu yapmak zorunluluk gibi bir şey çünkü senin dikkatini dağıtır ve evet bu kadar zamanda çalışılır 15 tatili güzel değerlendir 1. dönemin konularını tamamlamaya çalış yetiştirebilirsin tek gerekli olan moral mental ve motivasyon.

Disiplinin yok. Disiplinin yoksa, gözetim altında olmadan ders çalışman neredeyse imkansız maalesef. Dershaneye gitmiyorsan git, soru çözüm saatlerine kal. Başında öğretmen beklediği zaman yapacak başka bir şeyin olmadığı için ister istemez soru çözersin zaten. Evde de dikkatini dağıtacak şeyleri tamamen kaldırmanı pek tavsiye etmiyorum. Dershanede yeterli olduğunu düşündüğün ve hedeflerine göre belirlediğin bir süre çalışıp evde istediğin gibi vakit geçirebilirsin.

Yani tuşlu telefona falan geçmek bana pek mantıklı gelmiyor direkt bir anda kesmek onun yerine telefonu en azından faydalı şeylerde kullan elinden bırakamıyorsan hani yani en azından konu anlatım videoları falan izle vakti boşa harcamaktan iyidir ama yavaş yavaş kontrol etmelisin.

Geri
Yukarı