Discord gibi bir site nasıl yapılır?

Oldus

Centipat
Daha fazla  
Bir ara yapmıştım fakat çok geliştirilebilir değildi. Yani kayıt bölümü yapabildim kendimce fakat kayıtan sonra diğer sayfaya geçmiyordu, onu nasıl yaparım? Yani demek istediğim Discord benzeri bir konuşma sitesi nasıl yaparım? Eğer geliştirebilirsem programı da yapmak isterdim. İlk olarak kullandığım şeyleri sayayım ChatGPT, cPanel bir ücretsiz domain veren site ve bir de Visual Studio Code. Yani her şey hazırdı aslında ama kayıtan sonra başka sayfaya geçmiyordu (önemli) benim istediğim başka sayfaya atlamak ve her şeyi olmasa da Discord'a benzeyen bir site yapmak. Yapım aşamasında neler kullanmalıyım yazarsanız bilgilenmiş olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Websocket'i öğrensen gerisi çerez, bildiğin HTML ve CSS.

Bir ara yapmıştım ama bunu denemedim ya bana VSC de CTRL s yaptım gibi test bir site açması lazım onu biliyor musun test sitesi açılıyor hani rakamlar ile IP gibi öyle denemek istiyorum bende cPanel vardı bir de ücretsiz domain açtım siteyi sayfa atıyorum diğer sayfaya geçmiyor kayıtta.

PHP ile yazıyorsan yazdığın kodu kaydettiğinde artık yeni kod çalışır.
Eğer kod uzaktaysa ya FTP ya da Git branch'ı bağlayarak (Her yer desteklemez) sunarsın siteyi.

Daha da iyisi CI ayarlaman olur. Kodda değişiklik yapıp pushlarsın, CI kontrol eder, her şey okeyse CD'de siten neredeyse oraya yükler kodları.

PHP ile yazıyorsan yazdığın kodu kaydettiğinde artık yeni kod çalışır.
Eğer kod uzaktaysa ya FTP'ya da git Branch'ı bağlayarak (her yer desteklemez) sunarsın siteyi.

Daha da iyisi cı ayarlaman olur. Kodda değişiklik yapıp pushlarsın, cı kontrol eder, her şey okeyse CD'de siten neredeyse oraya yükler kodları.

1699641717318.png

Kullanıcı profili deniyorum.

Websocket'i öğrensen gerisi çerez, bildiğin HTML ve CSS.

Ya bana açıklayıcı bir şekilde söyler misin anlamadım yeniyim denemeye çalışıyom bir şeyler oyun yapmaya filan ama Discord deniyorum.

Son düzenleme:
@Oldus

Aşağıdaki gibi bir şey yapmıyor olsan seve seve açıklarım, ama oturup da sana 4 yıllık ders veremem.

Eki Görüntüle 2009805

Çok geniş bir bilinmezliktesin, ders almanı öneririm.

Boş bir şey mi yani?

@Oldus

Aşağıdaki gibi bir şey yapmıyor olsan seve seve açıklarım, ama oturup da sana 4 yıllık ders veremem.

Eki Görüntüle 2009805

Çok geniş bir bilinmezliktesin, ders almanı öneririm.

Güzel olmuyor mu?

Dosya Ekleri

• 1699642483115.png
    1699642483115.png
    15,2 KB · Görüntüleme: 47
Boş bir şey mi yani?

Güzel olmuyor mu?

Dostum senin yaptığın kısım frontend. Ama burada yapman gereken şey backend eğer bilmiyorsan PHP öğrenebilirsin. Websocket için bu yardımcı olabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dostum senin yaptığın kısım frontend. Ama burada yapman gereken şey backend eğer bilmiyorsan PHP öğrenebilirsin. Websocket için bu yardımcı olabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Türkçesi var mı?

Türkçesi var mı?

İngilizce, İngilizce, İngilizce eğer bu tarz bir site yapmak istiyorsan İngilizce bilmelisin.
Ama şimdilik idare eder.

Geri
Yukarı