Dizüstü bilgisayara SSD ve RAM tavsiyesi

Aorewia

Hectopat
Daha fazla  
Dizüstü bilgisayarıma SSD ve RAM takviyesi yaapmayı düşünüyorum. 350-400 TL arası ikisini kapatacak şekilde öneri yapabilir misiniz? Bilgisayarın özellikleri bunlar. Takviye yapsam GTA 5 falan rahat oynayabilir miyim? Oyuna 180 TL verip hiç oynayamadım kasmasından ve bedava oldu. İçime dert oldu resmen.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    1,2 MB · Görüntüleme: 45
Bilgisayarın modeli Acer Aspire E5-574G. RAM'de bu başka atmam gereken bir şey var mı SSD için falan?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    7,8 KB · Görüntüleme: 35
Bilgisayarın modeli Acer Aspire E5-574G. RAM'de bu başka atmam gereken bir şey var mı SSD için falan?
Laptopundaki RAM'in aynısı, sıkıntı çıkarmaz.

SSD için de laptopunda M.2 slot yok maalesef, alacaksan 2.5 inç SSD alıp eski HDD'yi çıkarman gerekecek.

Laptopundaki RAM'in aynısı, sıkıntı çıkarmaz.

SSD için de laptopunda M.2 slot yok maalesef, alacaksan 2.5 inç SSD alıp eski HDD'yi çıkarman gerekecek.
SSD almayıp sadece ram alsam yine oyun performansım artar değil mi?

Evet 8 GB RAM'e geçiş performansı bir miktar artırır gündelik kullanımda da oyunda da. Ama Windows'un açılma hızında en çok fark yaratan SSD, 1 dk+ dan 20 saniye civarına indiriyor açılma süresini.
Sadece RAM alayım o zaman. Benim için önemli olan oyun ve anladığım kadarıyla RAM oyuna daha etkili.

Yeni konular

Geri
Yukarı