Driver Booster Monster bilgisayarın donmasına sebep olur mu?

av.ahmetozdemir

Decapat
Merhaba, Monster Abra bilgisayarım teknik serviste SSD değişmesine rağmen açtığımda ekranda donmalar yapmakta idi. Tek çare güç düğmesi ile kapatmak oluyordu. Driver Booster Pro'nun bir problem yarattığını düşünerek flash diskten ISO ile Windows 10'u tekrar kurdum. Monster kendi sitesinden driverları indirdim. Sadece Intel ve NVIDIA ekran kartı driverlarını, Intel'ı Support uygulaması ile NVIDIA'yı da kendi uygulaması ile yükledim. Şu an için bir ekran donması yaşamamaktayım. Bu yaşamayacağım anlamına gelmez ama merak ediyorum. Ekran donması kitlenme vs. durumlarda Driver Booster'in bir etkisi olmuş olabilir mi? Teşekkür ederim.
Not: Diğer kalan ıvır zıvır driverları Windows Update ile indiriyorum. Kendi sitesi üzerinden indirdiğim tek driver türü ekran kartı driverları. Geri kalan hiçbir drivera karışmadım hepsini Monster sitesinden indirdim.

Driver Booster çoğu zaman güncel sürücüyü bulamaz, bir de PRO versiyonundan bahsediyorsunuz. Orijinal versiyonu satın almadığınızı düşünüyorum. Bilgisayarınızda crack yapılmış, orijinal olmayan her program kasma donma yaptırabilir. Programları indirirken güvenilir kaynaklardan indirmeniz gerek. SSD sağlık durumunu paylaşın, bir de test yapın sonuçları paylaşın.

Driver Booster çoğu zaman güncel sürücüyü bulamaz, bir de PRO versiyonundan bahsediyorsunuz. Orijinal versiyonu satın almadığınızı düşünüyorum. Bilgisayarınızda crack yapılmış, orijinal olmayan her program kasma donma yaptırabilir. Programları indirirken güvenilir kaynaklardan indirmeniz gerek. SSD sağlık durumunu paylaşın, bir de test yapın sonuçları paylaşın.
SSD sağlık testini nasıl yapabilirim?

Driver Booster kesinlikle önermiyorum. Snappy driver Lite işini çok iyi görecektir. Ben yıllarca bunu kullanıyorum diğerlerini de denedim eski ve uyumsuz buluyorlar. Ben de Monter Tulpar kullanıyorum. Sen en iyisini şöyle yaparsın. Sitedeki driverları kur. Sonra ekran kartı driverlarını siteden kur kendi sitesi NVIDIA gibi. Sonra Win Update güncel olduktan sonra Snappy Driver Lite indir. X64 olanı çalıştır sadece indeksleri indir de. O taratıp driverları gösterecek seçip indirip kurup keyfinize bakacaksınız en sağlıklı yöntem bu. Ses driver kurmayın çünkü program ile çakışma yapabilir Monster hatası var burada sadece.

Driver Booster genellikle yanlış driver kuruyor. Yanlış driver kurulması etkiler, evet. Mesela ben yaşadım o durumu ekran kartımda. 20.11.3 kurmuştum, uzun süre güncellemeyince oyunlarda sürücü çöküyor 10-15 saniye donuyor sonra alttab atıyordu. Driveri güncelleyince düzeldi.

Donma şundan monitör güncellemesi veriyor o program, saçmalık onu güncelleyince oluyor. Bende diğer PC'de ekran gitmişti zor hallettim.

Driver Booster gibi bir program indirip bir bakayım dedim. Saçma sapan donanım isimlerinde sürücüleri eksik gösteriyor. İndirdiği dosyaya bakıyorum alakasız markaların sürücülerini indiriyordu.

Yeni konular

Geri
Yukarı