DSL ve internet ışığının gidip gelmesi

alia99

Centipat
Daha fazla  
Türk Telekom'dan ADSL sinyalli internetinizi daha iyi bir internet deneyimi yasayabileceginiz VDSL sinyale donusturecegimiz bir iyilestirme calismasi planladik diye bir mesaj geldi ve son birkaç gündür internet ve DSL ışıkları gidip geliyor. Normalde altyapı sorgulattığımda 16 Mbps olan hız, şu anda Türk Telekom hariç diğer sitelerde 50 55 Mbps'yi gösteriyor. Bu sorunun nedeni altyapının VDSL dönüştürülmüş olması olabilir mi?

Türk Telekom'dan ADSL sinyalli internetinizi daha iyi bir internet deneyimi yasayabileceginiz VDSL sinyale donusturecegimiz bir iyilestirme calismasi planladik diye bir mesaj geldi ve son birkaç gündür internet ve DSL ışıkları gidip geliyor. Normalde altyapı sorgulattığımda 16 Mbps olan hız, şu anda Türk Telekom hariç diğer sitelerde 50 55 Mbps'yi gösteriyor. Bu sorunun nedeni altyapının VDSL dönüştürülmüş olması olabilir mi?
Modem Hat ayarlarını kontrol ettiniz mi?

VDSL dönüşümü yapılırken DSL kopmaları normaldir. Çalışmaların bitmesini bekleyin.

Evet fakat bir sorun göremedim.

Müşteri hizmetlerini arayıp sordum bu nedenden olabilir mi diye belki diye cevap verdiler bundan emin olamamaları enteresan.
Bu zamana çok firmanın müşteri hizmetleri ile görüştüm. Çoğu ne olduğu hakkında bilgisiz. Ama bölgede dönüşüm var bu tip sorunlar normaldir. Daha iyi hizmet almanız için şu anlık idare etmenizi öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı