Rehber EA FC 24 gol müziği ekleme!

tahsns

Decipat
Daha fazla  
Hepinize merhaba değerli Technopat üyeleri. Bugün EA FC 24 kariyer modlarınıza zevk katacak olan gol müziklerini oyunlarınıza nasıl ekleyeceğinizi detaylıca anlatacağım. İlk başta bizlere FIFA Editor Tool ve Mod Manager uygulamaları gerekiyor. Download Bu adresten Editor Tool ve Mod Manager'ı indirebilirsiniz. Şimdi adımlara geçiyoruz.

1) Editor Tool Kurulumu
Editor Tool'u indirdikten sonra açtığımızda zaten oyunu görecek. Görmezse kendiniz manuel olarak oyunu seçebilirsiniz. Ardından encryption key adlı bir sekme gelecek.
Encryption Key için Frostytool Encryption Key FIFA 19 and 20 bu siteden Copy Text kutucuğuna tıklayın ve Editor Tool'daki yazacağımız yere tıklayıp CTRL+V yapın.
Yaklaşık 1-2 dakikalık kurulumdan sonra Editor Tool hazır hale gelecek.

2) Gol Müziği Ayarlama
İlk başta gol müziğimizi seçerek başlıyoruz. Seçtiğiniz rastgele bir gol müziğini indirin. Bu müziği WAV uzantısına dönüştürmeniz gerekiyor. (MP3 çalışmaz.) MP3'ü WAV dosyasına dönüştürmek için AudioMass adlı siteye gidin. (Diğer sitelerde denediğimde olmadı.) MP3 dosyasını buraya atacağız.

1702736852258.png

İşaretli seçeneği seçin ve MP3 dosyasını seçin. MP3 dosyasını yükledikten sonra resimde bulunan Export/Download kutucuğuna tıklayın.

1702736985806.png

(File Name'i değiştirmeyin. Sonradan yüklemeye çalıştığınızda hata verir.)
Ayarların böyle olması gerekiyor. Bunları yaptıktan sonra Export'a tıklayın ve gol müziği işini bitirmiş olduk.

3)Editor Tool'dan Mod Oluşturma
Editor Tool'a geçiyoruz. İlk başta Goal Anthem sekmesine gelmemiz gerekiyor. Aşağıdaki resme göre Goal Anthem sekmesine gelin ve goalanthemwave_demo'ya tıklayın.

1702737387395.png

Buraya geldikten sonra ya karşınıza Variations mode ya da Data Set mode çıkacak.
Export, İmport gibi yazılar yoksa aşağıdaki resimde vurgulanan kutucuğa tıklayın.

1702737532192.png

Artık bu yazıların görünmesi lazım. Şimdi buradan bir tane segment seçin. (20-52 arası seçin.) Ben 21. segmenti seçtim. Buna göre devam edeceğim.
Şimdi seçtiğiniz segmentteki İmport kutucuğuna tıklayın ve indirdiğimiz WAV dosyasını seçin.

1702737730438.png

İmport bittikten sonra işin en zor kısmına geçeceğiz. Resimde bulunan Switch to Data Set mode kutucuğuna tıklayın.

1702737972806.png

Açılan ekranda VariationIndex sütunundan seçtiğiniz segment numarasını bulun.

1702738093523.png

1702738132250.png

Şimdi seçtiğiniz takımın oyundaki numarasını bulmanız gerekiyor. Teams FC 24 Dec 11, 2023 SoFIFA Bu siteye girin.

1702738294378.png

Buradan takımınızın ismini aratın.

1702738342729.png

Takımınızın isminin üstüne tıklayın. Açılan sekmenin urlsinde / işaretinin arasındaki numara takımınızın numarasıdır. Örneğin sofifa .com / Team / 325 / Galatasaray /
Urlsindeki 325 sayısı sizin takımınızın numarası. Bu sayıyı aklınızda tutun ve tekrar Editor Tool'a dönün. (Sekmeyi kapatmayın. Lazım olacak.)

1702738607194.png

Aklınızda tuttuğunuz sayıyı team_id sütunundaki ilgili yere yazın. Şimdi bu satırın kopyasını çıkartmamız gerekiyor. Bunun için Click here to add a New row yazısına tıklayın.

1702738751332.png

1702738864263.png

Seçtiğiniz kutucuklardaki İlk 3 sütunu aynı yapın, stadium_id ve competition_id yazan yere -1 yazın. Birbirinin kopyası iki satır oluştu.

1702739110993.png

Sırada takımınızın stadyumunu bulmanız gerekiyor. Kapatmayın dediğim takımınızın Sofifa sekmesinden stadyum ismini bulun.

1702739259233.png

Stadyumunuzu bulduktan sonra FIFA 23 IDs linkine girin. Buradan stadyumu bulun ve numarasını aklınızda tutun.

1702739397824.png

Şimdi Editor Tool'a geri dönün. Ve birbirinin aynısı olan segmentlerden aşağıdakinin stadium_id yazan yerine aklınızda tuttuğunuz stadyum numarasını yazın.

1702739543278.png

Şimdi yukarıdan yaptığınız şeyleri kaydedin.

1702739585419.png

File sekmesine tıklayın. Sonra da Export to Mod kutucuğuna tıklayın.

1702739683631.png

1702739823433.png

Benim yazdığım yerleri doldurun. Ardından Save'e tıklayıp dosyayı kaydedin ve modumuzu böylece bitirmiş olduk.

4) Mod Manager Ayarları
İndirdiğimiz Mod Manager uygulamasını açın. FC 24'ü seçin ve açılan ekrana geçin.

1702740019661.png

İmport Mods'a tıklayın ve oluşturduğumuz modu yükleyin.

1702740093149.png

Modun üzerine tıklayın ve ardından Apply Mods u seçin. Sırada EA App uygulamasını açın. EA uygulamasında FC 24 sekmesine gelin.

1702740221971.png

Manage ve ardından View properties yazısına tıklayın. Açılan yere şu yazıyı yazın: -dataPath FIFAModData ve kaydedin.

1702740322102.png

Şimdi Mod Manager'a geri dönün ve Launch'a tıklayın.

1702740369166.png

Bu aşamada herhangi bir uyarı alırsanız Force Open deyin.

Bu kadar! Artık oyununuzda gol müziğiniz bulunuyor. Evet biraz uzun sürüyor ama oyununuza gerçekten çok keyif katıyor. Bu yaptıklarımızı farklı bir segment numarası seçerek tekrar yaparsanız birden fazla gol müziği eklemiş olacaksınız. Bu da aklınızda bulunsun. Aşağıya kendi hazırladığım modun videosunu bırakıyorum.
(Bu arada Aşkın Olayım gibi sadece bir futbolcuya özgü olan müzik eklerseniz bütün gollerinizde Aşkın Olayım çalar. Eklediğiniz müzik Avrupa liglerinde çalışmaz.)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hepinize iyi oyunlar diliyorum.

Dosya Ekleri

• 1702739792080.png
    1702739792080.png
    51,6 KB · Görüntüleme: 55
  • 1702740267417.png
    1702740267417.png
    66 KB · Görüntüleme: 58
  • 1702737697103.png
    1702737697103.png
    58,6 KB · Görüntüleme: 62
Son düzenleyen: Moderatör:
Hepinize merhaba değerli Technopat üyeleri. Bugün EA FC 24 kariyer modlarınıza zevk katacak olan gol müziklerini oyunlarınıza nasıl ekleyeceğinizi detaylıca anlatacağım. İlk başta bizlere FIFA editor tool ve mod Manager uygulamaları gerekiyor. Download bu adresten editor tool ve mod Manager'ı indirebilirsiniz. Şimdi adımlara geçiyoruz.

1) editor tool kurulumu
Editor Tool'u indirdikten sonra açtığımızda zaten oyunu görecek. Görmezse kendiniz manuel olarak oyunu seçebilirsiniz. Ardından encryption key adlı bir sekme gelecek.
Encryption key için Frostytool Encryption Key FIFA 19 and 20 bu siteden copy text kutucuğuna tıklayın ve editor Tool'daki yazacağımız yere tıklayıp CTRL+v yapın.
Yaklaşık 1-2 dakikalık kurulumdan sonra editor tool hazır hale gelecek.

2) gol müziği ayarlama
İlk başta gol müziğimizi seçerek başlıyoruz. Seçtiğiniz rastgele bir gol müziğini indirin. Bu müziği WAV uzantısına dönüştürmeniz gerekiyor. (MP3 çalışmaz.) MP3'ü WAV dosyasına dönüştürmek için AudioMass adlı siteye gidin. (diğer sitelerde denediğimde olmadı.) MP3 dosyasını buraya atacağız.

Eki Görüntüle 2054781

İşaretli seçeneği seçin ve MP3 dosyasını seçin. MP3 dosyasını yükledikten sonra resimde bulunan Export/Download kutucuğuna tıklayın.

Eki Görüntüle 2054783

(file Name'i değiştirmeyin. Sonradan yüklemeye çalıştığınızda hata verir.)
Ayarların böyle olması gerekiyor. Bunları yaptıktan sonra export'a tıklayın ve gol müziği işini bitirmiş olduk.

3)editor Tool'dan mod oluşturma
editor Tool'a geçiyoruz. İlk başta goal Anthem sekmesine gelmemiz gerekiyor. Aşağıdaki resme göre goal Anthem sekmesine gelin ve goalanthemwave_demo'ya tıklayın.

Eki Görüntüle 2054797

Buraya geldikten sonra ya karşınıza variations mode ya da data set mode çıkacak.
Export, import gibi yazılar yoksa aşağıdaki resimde vurgulanan kutucuğa tıklayın.

Eki Görüntüle 2054804

Artık bu yazıların görünmesi lazım. Şimdi buradan bir tane segment seçin. (20-52 arası seçin.) Ben 21. segmenti seçtim. Buna göre devam edeceğim.
Şimdi seçtiğiniz segmentteki import kutucuğuna tıklayın ve indirdiğimiz WAV dosyasını seçin.

Eki Görüntüle 2054808

İmport bittikten sonra işin en zor kısmına geçeceğiz. Resimde bulunan Switch to data set mode kutucuğuna tıklayın.

Eki Görüntüle 2054819

Açılan ekranda variationındex sütunundan seçtiğiniz segment numarasını bulun.

Eki Görüntüle 2054820

Eki Görüntüle 2054822

Şimdi seçtiğiniz takımın oyundaki numarasını bulmanız gerekiyor. Teams FC 24 Dec 11, 2023 SoFIFA bu siteye girin.

Eki Görüntüle 2054828

buradan takımınızın ismini aratın.

Eki Görüntüle 2054832

Takımınızın isminin üstüne tıklayın. Açılan sekmenin urlsinde / işaretinin arasındaki numara takımınızın numarasıdır. Örneğin sofifa .com / Team / 325 / Galatasaray /
Urlsindeki 325 sayısı sizin takımınızın numarası. Bu sayıyı aklınızda tutun ve tekrar editor Tool'a dönün. (sekmeyi kapatmayın. Lazım olacak.)

Eki Görüntüle 2054836

Aklınızda tuttuğunuz sayıyı team_id sütunundaki ilgili yere yazın. Şimdi bu satırın kopyasını çıkartmamız gerekiyor. Bunun için Click here to add a New row yazısına tıklayın.

Eki Görüntüle 2054841

Eki Görüntüle 2054842

Seçtiğiniz kutucuklardaki ilk 3 sütunu aynı yapın, stadium_id ve competition_id yazan yere -1 yazın. Birbirinin kopyası iki satır oluştu.

Eki Görüntüle 2054852

Sırada takımınızın stadyumunu bulmanız gerekiyor. Kapatmayın dediğim takımınızın sofifa sekmesinden stadyum ismini bulun.

Eki Görüntüle 2054857

Stadyumunuzu bulduktan sonra FIFA 23 IDs linkine girin. Buradan stadyumu bulun ve numarasını aklınızda tutun.

Eki Görüntüle 2054858

Şimdi editor Tool'a geri dönün. Ve birbirinin aynısı olan segmentlerden aşağıdakinin stadium_id yazan yerine aklınızda tuttuğunuz stadyum numarasını yazın.

Eki Görüntüle 2054865

Eki Görüntüle 2054867

file sekmesine tıklayın. Sonra da export to mod kutucuğuna tıklayın.

Eki Görüntüle 2054868

Eki Görüntüle 2054877

Benim yazdığım yerleri doldurun. Ardından save'e tıklayıp dosyayı kaydedin ve modumuzu böylece bitirmiş olduk.

4) mod Manager ayarları
indirdiğimiz mod Manager uygulamasını açın. FC 24'ü seçin ve açılan ekrana geçin.

Eki Görüntüle 2054879

import mods'a tıklayın ve oluşturduğumuz modu yükleyin.

Eki Görüntüle 2054880

Modun üzerine tıklayın ve ardından apply mods u seçin. Sırada EA App uygulamasını açın. EA uygulamasında FC 24 sekmesine gelin.

Eki Görüntüle 2054883

manage ve ardından view properties yazısına tıklayın. Açılan yere şu yazıyı yazın: -datapath fıfamoddata ve kaydedin.

Eki Görüntüle 2054890

Şimdi mod Manager'a geri dönün ve launch'a tıklayın.

Eki Görüntüle 2054891

bu aşamada herhangi bir uyarı alırsanız Force open deyin.

Bu kadar! Artık oyununuzda gol müziğiniz bulunuyor. Evet biraz uzun sürüyor ama oyununuza gerçekten çok keyif katıyor. Bu yaptıklarımızı farklı bir segment numarası seçerek tekrar yaparsanız birden fazla gol müziği eklemiş olacaksınız. Bu da aklınızda bulunsun. Aşağıya kendi hazırladığım modun videosunu bırakıyorum.
(Bu arada aşkın olayım gibi sadece bir futbolcuya özgü olan müzik eklerseniz bütün gollerinizde aşkın olayım çalar. Eklediğiniz müzik Avrupa liglerinde çalışmaz.)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Elinize emeğinize sağlık hocam.

Hocam 2 sorum var.

1 ) Bunu FIFA 23'de yapabilir miyiz?
2 ) Daha fazla bunun gibi rehber gelir mi?

Elinize sağlık bu arada.

Hepinize merhaba değerli Technopat üyeleri. Bugün EA FC 24 kariyer modlarınıza zevk katacak olan gol müziklerini oyunlarınıza nasıl ekleyeceğinizi detaylıca anlatacağım. İlk başta bizlere FIFA editor tool ve mod Manager uygulamaları gerekiyor. Download bu adresten editor tool ve mod Manager'ı indirebilirsiniz. Şimdi adımlara geçiyoruz.

1) editor tool kurulumu
Encryption key için Frostytool Encryption Key FIFA 19 and 20 bu siteden copy text kutucuğuna tıklayın ve editor Tool'daki yazacağımız yere tıklayıp CTRL+v yapın.
Yaklaşık 1-2 dakikalık kurulumdan sonra editor tool hazır hale gelecek.

2) gol müziği ayarlama
İlk başta gol müziğimizi seçerek başlıyoruz. Seçtiğiniz rastgele bir gol müziğini indirin. Bu müziği WAV uzantısına dönüştürmeniz gerekiyor. (MP3 çalışmaz.) MP3'ü WAV dosyasına dönüştürmek için AudioMass adlı siteye gidin. (diğer sitelerde denediğimde olmadı.) MP3 dosyasını buraya atacağız.

Eki Görüntüle 2054781

Eki Görüntüle 2054783

(file Name'i değiştirmeyin. Sonradan yüklemeye çalıştığınızda hata verir.)
Ayarların böyle olması gerekiyor. Bunları yaptıktan sonra export'a tıklayın ve gol müziği işini bitirmiş olduk.

3)editor Tool'dan mod oluşturma
editor Tool'a geçiyoruz. İlk başta goal Anthem sekmesine gelmemiz gerekiyor. Aşağıdaki resme göre goal Anthem sekmesine gelin ve goalanthemwave_demo'ya tıklayın.

Eki Görüntüle 2054797

Buraya geldikten sonra ya karşınıza variations mode ya da data set mode çıkacak.
Export, import gibi yazılar yoksa aşağıdaki resimde vurgulanan kutucuğa tıklayın.

Eki Görüntüle 2054804

Şimdi seçtiğiniz segmentteki import kutucuğuna tıklayın ve indirdiğimiz WAV dosyasını seçin.

Eki Görüntüle 2054808

İmport bittikten sonra işin en zor kısmına geçeceğiz. Resimde bulunan Switch to data set mode kutucuğuna tıklayın.

Eki Görüntüle 2054819

Açılan ekranda variationındex sütunundan seçtiğiniz segment numarasını bulun.

Eki Görüntüle 2054820

Eki Görüntüle 2054822

Şimdi seçtiğiniz takımın oyundaki numarasını bulmanız gerekiyor. Teams FC 24 Dec 11, 2023 SoFIFA bu siteye girin.

Eki Görüntüle 2054828

buradan takımınızın ismini aratın.

Eki Görüntüle 2054832

Urlsindeki 325 sayısı sizin takımınızın numarası. Bu sayıyı aklınızda tutun ve tekrar editor Tool'a dönün. (sekmeyi kapatmayın. Lazım olacak.)

Eki Görüntüle 2054836

Eki Görüntüle 2054841

Eki Görüntüle 2054842

Seçtiğiniz kutucuklardaki ilk 3 sütunu aynı yapın, stadium_id ve competition_id yazan yere -1 yazın. Birbirinin kopyası iki satır oluştu.

Eki Görüntüle 2054852

Sırada takımınızın stadyumunu bulmanız gerekiyor. Kapatmayın dediğim takımınızın sofifa sekmesinden stadyum ismini bulun.

Eki Görüntüle 2054857

Eki Görüntüle 2054858

Şimdi editor Tool'a geri dönün. Ve birbirinin aynısı olan segmentlerden aşağıdakinin stadium_id yazan yerine aklınızda tuttuğunuz stadyum numarasını yazın.

Eki Görüntüle 2054865

Eki Görüntüle 2054867

file sekmesine tıklayın. Sonra da export to mod kutucuğuna tıklayın.

Eki Görüntüle 2054868

Eki Görüntüle 2054877

Benim yazdığım yerleri doldurun. Ardından save'e tıklayıp dosyayı kaydedin ve modumuzu böylece bitirmiş olduk.

4) mod Manager ayarları
indirdiğimiz mod Manager uygulamasını açın. FC 24'ü seçin ve açılan ekrana geçin.

Eki Görüntüle 2054879

import mods'a tıklayın ve oluşturduğumuz modu yükleyin.

Eki Görüntüle 2054880

Modun üzerine tıklayın ve ardından apply mods u seçin. Sırada EA App uygulamasını açın. EA uygulamasında FC 24 sekmesine gelin.

Eki Görüntüle 2054883

manage ve ardından view properties yazısına tıklayın. Açılan yere şu yazıyı yazın: -datapath fıfamoddata ve kaydedin.

Eki Görüntüle 2054890

Şimdi mod Manager'a geri dönün ve launch'a tıklayın.

Eki Görüntüle 2054891

bu aşamada herhangi bir uyarı alırsanız Force open deyin.

(Bu arada aşkın olayım gibi sadece bir futbolcuya özgü olan müzik eklerseniz bütün gollerinizde aşkın olayım çalar. Eklediğiniz müzik Avrupa liglerinde çalışmaz.)

Konuyu aktif olarak takip ediyorsanız size bir şey soracağım her şeyi yaptım ama gol sesi gelmiyor ben anlama özürlüsüyüm detaylı bir video var mı?

Konuyu aktif olarak takip ediyorsanız size bir şey soracağım her şeyi yaptım ama gol sesi gelmiyor ben anlama özürlüsüyüm detaylı bir video var mı?

Buyrun hocam buradan bakın.

Buyurun hocam buradan bakın.

Yalnız müzik olayını benim dediğim yerden yapın. Yoksa olmuyor. Kodlarda yanlış yapmış olabilirsiniz. Yardım edebilirim detaylı anlatırsanız.

Yalnız müzik olayını benim dediğim yerden yapın. Yoksa olmuyor. Kodlarda yanlış yapmış olabilirsiniz. Yardım edebilirim detaylı anlatırsanız.

Eyvallah denerim olursa geri dönüş yaparım.

Vallahi yazılan bir şeyi pek anlamıyorum sesli ya da video olacak benim için ve yapıyorum böyle bir şey geliyor. Sizin gösterdiğiniz EA Manager diyorum öyle seçenekler gelmiyor benim FIFA 24 Steam.

Dosya Ekleri

• 1703018920439.png
    1703018920439.png
    20,3 KB · Görüntüleme: 70
Son düzenleme:
Vallahi yazılan bir şeyi pek anlamıyorum sesli ya da video olacak benim için ve yapıyorum böyle bir şey geliyor. Sizin gösterdiğiniz EA Manager diyorum öyle seçenekler gelmiyor benim FIFA 24 Steam.

Force Add diyeceksin buna. EA'deki view properties mi gelmiyor onu anlamadım.

Geri
Yukarı