Ebrar Bilgisayar rezilliği

Makaleler
12
Daha fazla  
Ebrarbilgisayar'dan ekipman aldım, sonra satın aldığım ekipmandan donanımsal olarak üstün ve daha ucuz olan ekipman gördüm. Onu satın almak için Ebrarbilgisayar siparişini 1-2 saat sonra iptal ettim, daha ürün bile paketlenmemişti. Ödemeyi onayladılar sadece.

İptal talebiniz değerlendiriliyor yazıyordu sipariş detaylarında ve umursamadım, ertesi gün WhatsApp hattından bu işletmeye ulaştım ve durumu anlattım, hatta şöyle bir konuşma geçmişti aramızda:

1684949124169.png

Sipariş numaramla ilgili birime iletmişler sözde, siparişin iade sürecini başlatmışlar. Buraya kadar bir sorun yok, asıl sorun akşamüstü eve dönüp siparişin durumunu kontrol etmemle başlıyor.

Akşamüstü bilgisayarın başına oturup baktığımda ne göreyim? Dün iptal düğmesine bastığım siparişimi bugün kargoya vermişler. 😀 Üstelik WhatsApp'ta üstüne basa basa iade etmek istiyorum tarzı şeyler dediğim halde. Tamam yoğunluktan olabilir anlarım, iletişim eksikliğiniz vardır anlarım ama paketlenmemiş ve iptal edilmesi gereken siparişi 1 gün geçmesine rağmen nasıl kargoya verirsiniz anlamıyorum. Sizde sistem yok mu, oradan iptal edilmesi beklenen siparişleri görmüyor musunuz?

1.png

Bu ihmalkarlığın bedelini ben cebimden fazla para vererek ödeyeceğim maalesef. Almak istediğim ekipman zam yedi, üstelik bunlar ürünü alacaklar da, iadeyi kabul edecekler de, ödemeyi aktaracaklar da derken 2000 TL olan ürün 2500 TL üstü olur eminim. Alışveriş yaparken aklınızda bulunsun.

Son düzenleme:
Zaten prosedür yerinde bir şekilde gerçekleşseydi de alacağınız ürünün zamlanma ihtimali vardı. İadeler bir çok bankada anında geçmez hesaba. Siparişinizi iptal eder etmez gidip daha ucuz olan ürünü almanız gerek. Bu konuda onlar suçlu değil.

Fakat iade ettiğiniz ürünü kargolamaları onların hatası. Ayrıca hiç bilinen bir firma değil. En kötü gelen ürünü iade edersiniz. Yapabileceğiniz çok fazla bir şey yok.

Zaten prosedür yerinde bir şekilde gerçekleşseydi de alacağınız ürünün zamlanma ihtimali vardı. İadeler bir çok bankada anında geçmez hesaba. Siparişinizi iptal eder etmez gidip daha ucuz olan ürünü almanız gerek. Bu konuda onlar suçlu değil.

Süreci uzattılar. Siparişi iptal edip 1-2 gün sonra da hesaba iade yapabilirlerdi, ama kendileri kargolayıp bu süreyi 1 haftaya uzatmayı tercih ettiler.

Zamlanacaktı biliyorum ama en azından zararım daha az olacaktı.

Ebrarbilgisayar'dan ekipman aldım, sonra satın aldığım ekipmandan donanımsal olarak üstün ve daha ucuz olan ekipman gördüm. Onu satın almak için ebrarbilgisayar siparişini 1-2 saat sonra iptal ettim, daha ürün bile paketlenmemişti. Ödemeyi onayladılar sadece.

İptal talebiniz değerlendiriliyor yazıyordu sipariş detaylarında ve umursamadım, ertesi gün WhatsApp hattından bu işletmeye ulaştım ve durumu anlattım, hatta şöyle bir konuşma geçmişti aramızda:

Eki Görüntüle 1791781

Sipariş numaramla ilgili birime iletmişler sözde, siparişin iade sürecini başlatmışlar. Buraya kadar bir sorun yok, asıl sorun akşamüstü eve dönüp siparişin durumunu kontrol etmemle başlıyor.

Akşamüstü bilgisayarın başına oturup baktığımda ne göreyim? Dün iptal düğmesine bastığım siparişimi bugün kargoya vermişler. 😀 üstelik WhatsApp'ta üstüne basa basa iade etmek istiyorum tarzı şeyler dediğim halde. Tamam yoğunluktan olabilir anlarım, iletişim eksikliğiniz vardır anlarım ama paketlenmemiş ve iptal edilmesi gereken siparişi 1 gün geçmesine rağmen nasıl kargoya verirsiniz anlamıyorum. Sizde sistem yok mu, oradan iptal edilmesi beklenen siparişleri görmüyor musunuz?

Eki Görüntüle 1791796

Bu ihmalkarlığın bedelini ben cebimden fazla para vererek ödeyeceğim maalesef. Almak istediğim ekipman zam yedi, üstelik bunlar ürünü alacaklar da, iadeyi kabul edecekler de, ödemeyi aktaracaklar da derken 2000 TL olan ürün 2500 TL üstü olur eminim. Alışveriş yaparken aklınızda bulunsun.

Sitede satılanla sizin almak istediğiniz ürünün fiyat farkı ne kadardı ki.

Her ne kadar istemeye istemeye kullanacaksanız da hayırlı olsun.

Teşekkür ederim ama kullanmayacağım. Kargoyu ellemeden geri gönderip bekleme vakti sanırım.

Sitede satılanla sizin almak istediğiniz ürünün fiyat farkı ne kadardı ki.

Sitede satılan 2050 TL, almak istediğim de 2000 TL'ydi dün, bugün almak istediğim ürün 2200 TL olmuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı