Elden Ring ve souls like sevmeyen bir ben miyim?

Hangi boss olduğuna göre değişir.

Hocam bir de Elden Ring DLC çıktığında diyorum oynayayım hem o zaman ana hikayeyi bitirir sonra DLC geçerim sizce öyle mi yapmalıyım şu an zaten aktif olarak AC Valhalla oynuyorum diyorum önce onu biteriyim sonra Elden Ring geçeyim.

Hocam bir de Elden Ring DLC çıktığında diyorum oynayayım hem o zaman ana hikayeyi bitirir sonra DLC geçerim sizce öyle mi yapmalıyım şu an zaten aktif olarak AC Valhalla oynuyorum diyorum önce onu biteriyim sonra Elden Ring geçeyim.
Ana hikayeyi bitirdikten sonra değil de oyunun ortalarındayken karlı mekana henüz gelmemişken DLC bölgesine geçmek daha mantıklı olacaktır.

Ama belki DLC'den ana hikayeye bir spolier yeme ihtimalim olmaz mı?

Elden Ring'de zaten herhangi bir video izlemeden veya wikiden bakmadan anlayabileceğin bir hikaye yok o yüzden spoiler sıkıntısı da yok hocam. Daha çok lore odaklı bir oyun Elden Ring.

Yok bu adamlar iyi yapıyor bu işi hatta DLC'ye ortalarda başlamanı önerme sebebim malenia ile karşılaşacağın zaman ek içerikler göreceğini düşünmem tabii bu sadece bir tahmin.

Daha malenia vardı değil mi ama olsun ya ben iyice kasılıp ana hikaye bitirip öyle gideyim belki sizin dediğiniz gibi ortalarda gidersem spolier olmaz ama karşılaşacağım düşmanları hesaba katmak iyi olur hocam sonuçta fromsotfware ve miyazaki reyizin oyunculara ne kadar işkence çektirmekten mutlu olduklarını herkes bilir 🤣🤣

Daha malenia vardı değil mi ama olsun ya ben iyice kasılıp ana hikaye bitirip öyle gideyim belki sizin dediğiniz gibi ortalarda gidersem spolier olmaz ama karşılaşacağım düşmanları hesaba katmak iyi olur hocam sonuçta fromsotfware ve miyazaki reyizin oyunculara ne kadar işkence çektirmekten mutlu olduklarını herkes bilir 🤣🤣
Ha şunu da ekleyeyim Fromsoftware DLC'leri ana oyundan daha zordur ona göre hazırlığını yap.

Herkesin oynayabileceği oyunlar değil. Normalde bir oyunu oynamanın birden fazla yolu vardır ve beraberinde oynanışın zorluğunu da kendine göre kişiselleştirebilirsin. Fakat konu Souls türü olunca böyle olmuyor. Oyun sana göre değil sen oyuna göre kendini ayarlamak zorunda kalıyorsun. Oynanışı bir kenara bıraksak bile hikaye ve sunum şekli de diğer oyunlara kıyasla çok farklı ve herkesin sevebileceği ya da anlayabileceği şekilde değil. Oyunda ilerlemek için dayatılan oynanışa alışmak zorunda olduğun gibi hikayeyi de öğrenmek için ekstra çaba harcaman gerekiyor. Sonuç olarak zaten sevmek zorunda değilsin.

Geri
Yukarı