Evrenin Sonuna Dair Teoriler

Kıyamet habercisi çok alamet mevcut. Hepsini anlatmaya gerek yok zaten biliniyor. Ama bazı böyle kendini bilmiş sanan din adamları 105 yıl kaldı falan bile diyor. Bu ümmetin zamanı 1500 yıldır diyerek hesaplıyor. Kafalarına göre hadisler uyduruyorlar dine ters düşen. Ama en önemli alamet rahat olun kıyameti göremeyiz biz. Güneş batıdan doğduktan en az 120 yıl daha alametler devam edecek. Bu süre zarfında fidan bile ekersiniz. Bunu söyleyen bile çok çelişkili söylemiştir. Kur'an ne dünyanın kurulduğu tarihi söyler ne de kopacağı tarihi. Sadece nasıl başladığını ve nasıl biteceğini öğretir.

Son düzenleme:
Güneşin Batı yönünden doğması, artık gezegen ve yıldızların yörüngelerinde akıp gitmesinin bozulması demek değil midir? Yani ters yönden doğan güneş ile kıyametin artiık koptuğu ana gelmiyor muyuz? Bir ayette "yıldızların ışığı söndürüldüğünde..." diye bir ibare var.

Bana 120 yıl alametlerin devam etmesi pek mantıklı gelmiyor zira Nahl 77. ayette kıyametin kopma süresinin göz kırpma ya da daha az bir zaman süreceği belirtilmiş. Belki mecazi bir anlatım olabilir kısa süreceğine ilişkin belki de ışık hızında hareket ve bozulmalar olacaktır...

Ona benzer şekilde gibi. Sizce göz kırpmak ya da daha az bir zaman ne tür bir hızı ifade eder?
Tek bir ayet ile değil toplu olarak değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Onca yazan alamet teker teker gerçekleştiğinde bunun çok hızlı olacağını düşünmüyorum. Yani en azından ışık hızında olamaz. O ayet herşey bitince bize ışık hızı gibi gelecek diye ifade edilmiş olabilir. Ama süreç ışık hızında olacağını sanmam.

Gunes sondugu zaman- Ayet
Denizler kaynadigi zaman- Ayet

Gunes isisini kaybederse dunyanin dis kabugu sogur. Ancak dis kabuk sogudukca ic katmandaki sicak magma tabakasi da disa basinc yapar. Distan soguyup kuculen, icten de isinin dayanamayip disa veferan etmesi ile dunya catlar.

`Denizler kaynadigi zaman` der ayet. Kaynama islemi, isi alttan verilirse olur. Isi ustten verilirse anca buharlasma olur. O halde dunya catladiginda lavlar denizleri kaynatacak ve kafirler haslama olacaklar

Geri
Yukarı