Gökyüzü yıldızları hakkında teoriler

Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Rayzen 5
Meslek
Market Personeli
Yaklaşık 6 yaşımdan beri gökyüzü bilimine yıldızların dizilişlerine kadar birçok gökyüzü olayına ilgi duydum.
Bugün gökyüzüne baktığımda yıldızların daha belirgin olduklarını fark ettim. Kış ayına girdiğimizde 3'lü kutup yıldızlarını benim değişimle şubat yıldızlarını gördüm.
Bu da kışın habercisi sonbahara girdiğimizi anlatıyor.
Benim teorim küçüklükten beri aynı yazın güneş dünyaya daha yakın olduğundan ısı ve ışık daha fazla olur.
Bu da yıldız ışıklarının güneş ışıkları ile karışarak gökyüzünden yıldızların kaybolduğunu gösterir.
Güneşin dünyadan uzaklaşması ısı ve ışığın azalmasına yanı yıldızların ortaya çıkmasına işarettir, yani güneşin uzaklaşması ışı ile beraberinden uzaklaştırdığından yıldızların ışığı daha belirgin hala gelir.
Tabii ki bu benim kendi teorim.
Yıldızların belirgin olmasının ve çok olmasının başka ne gibi bir sorun getireceğini düşünüyorsun diye sorsanız eminim ki bu gökyüzünü incelemem ile beraber net olarak bir doğa olaylarının gerçekleşeceğini söyleyebilirim.

Bunu da şuna bağlayarak açıklayabilirim; ay dünyaya yakın olduğunda yakamoz etkisi ile denizler çekilir ve ay yükseldiğinde dalgalar kendini bırakır ve bu da doğa olayları ve depremleri tetikler.
Peki bu bağlamda gökyüzündeki yıldızların dünyaya yakın olduğunu düşünün o kadar yıldızın dünyaya yakın olması sizce de tehlikeli değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aksine, dünya'nın güneş'e en uzak konumu yaz aylarinda, en yakin konumu da kis aylarında falan olmali. Ocak-Temmuz olmasi lazim.

Güneşte bir yıldızdır. O zaman bu kadar yıldız Gökyüzündeyken kış yaşanmaması gerekir 🫰🏻

Son düzenleyen: Moderatör:
Güneş de bir yıldızdır. O zaman bu kadar yıldız gökyüzündeyken kış yaşanmaması gerekir. 🏻

Mevsimlerin oluşumu Güneş'in Dünya'ya olan uzaklık ve yakınlık değişiminden ziyade Dünya'nın eksen eğikliğinden kaynaklanan bir durum.

Güneş ışınları dik açılarda daha fazla enerji aktarır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu da yıldız ışıklarının güneş ışıkları ile karışarak gökyüzünden yıldızların kaybolduğunu gösterir.

Bu bulunduğunuz ortamla alakalı. Herhangi bir mevsimde, etrafınızda hiçbir suni ışık olmayan bir ortamda (misal; orman, çöl ya da denizin ortası) açık bir gecede, çıplak gözle gözlem yapmayı deneyin. Yüksek ihtimalle, yıldız almanaklarında mevcut olanları göreceksinizdir. Ve mevsimsel olarak, açısal ya da doğuş batış saatlerinin değişimleri dışında, genelde o mevkii için olanların hepsi gözükür.

Yeni konular

Geri
Yukarı