Ezan Türkce okutulmali mi sorusuna vatandasimizin yaniti

Hayır Türkçe okutulmamalı, anlamı olmuyor.
Evet ben Türk'üm ve Arap sevdalısı değilim ama bu İslam'ın dilinin Arapça olduğunu değiştirmez.

Ancak bazı şahıslar buna "Arabistan sevdalısı" veya "Yallah Arabistan'a" gibi saçma şeylerle cevap veriyor. Videodaki şahıslar zaten Türkiye'nin bilgi birikiminin özetidir. Tabii herkes aynı olacak diye birşey yok. Bazı kişiler Üniversite okuyup bir seviyeye gelemezken bazıları da çobanlık yaparak bile bilgi birikimini sağlayabiliyor. Bu ülkede çok gereksiz adam var. Ben bunlara kısaca "Oksijen israfı" diyorum.

İnsanlar bunu tartışa dursun. Elin oglu da gider uzayda maden çıkartsın...
Aynen.
Bizimkiler madem bu kadar bilimle dinin doğru olmadığını(?) kanıtlayabiliyorlarsa o ilmi neden ülkenin hayrına kullanmıyorlar? :D
Halen başörtüsünü ezmeyle, ezanı düzenlemeyle uğraşılıyor.
Başkanımızın dediği gibi: Uzaya çıktın da başörtüsüne mi takıldı?

İnsanın inancınu değiştirmek yerine verilmesi gerekilen en iyi eğitimi verip, eğitimli olanlarında verimli kullanmamız gerek. Olay din değil, TÜRKİYE!

Aynen.
Bizimkiler madem bu kadar bilimle dinin doğru olmadığını(?) kanıtlayabiliyorlarsa o ilmi neden ülkenin hayrına kullanmıyorlar? :D
Halen başörtüsünü ezmeyle, ezanı düzenlemeyle uğraşılıyor.
Başkanımızın dediği gibi: Uzaya çıktın da başörtüsüne mi takıldı?
Ülkeyi zaten o kesim yönetiyormuş gibi :D Ne kadar mantıklı bir açıklama.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı