Ezan Türkce okutulmali mi sorusuna vatandasimizin yaniti

Güzel olabilir. İnanın bana halkımızın %60'ından fazlası ezanın ne anlama geldiğini bile bilmiyor. Eğer o konuya gelirsek biz daha çok geride kalırız. Eğitimde düzeltmelere (!) gidiliyor ama çok geç kaldık. Endüstri 4.0 ve Toplum 5.0'ı kaçırırsak bizden bir halt olmaz.
İnsanları işlerine müsait bir vakitte mola verip namaza çağrı anlamı taşıyor geneli.
Diğer dediklerinize katılıyorum.
Ezan zaten Türkçe. Hehehehehe. :D Yazık be ya.
Television kelimesine televizyon dememiz kadar Türkçe bir kelime ezan. :p

Böyle okunsa camiden çıkmam. Ne güzel ya okuduğumuzu ve dinlediğimizi anlıyoruz. Bence Arapça okunmasını dayatanlar işlerinden olmamak için savunuyor. Allah korusun millet dinini falan öğrenir, İslamda ruhban sınıfının olmadığını öğrenirse bu kadar imamcık ne yapacak? Ne satacak millete? Bilim ve Teklonoji, Eğitim bütçesi %50 kısılıp nasıl Diyanet'e 10 Milyar TL bütçe verilecek? Allah'a şükür her şeyimiz Arapça ve anlamıyoruz. Allah Şükür!

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aynen.
Bizimkiler madem bu kadar bilimle dinin doğru olmadığını(?) kanıtlayabiliyorlarsa o ilmi neden ülkenin hayrına kullanmıyorlar? :D
Halen başörtüsünü ezmeyle, ezanı düzenlemeyle uğraşılıyor.
Başkanımızın dediği gibi: Uzaya çıktın da başörtüsüne mi takıldı?

İnsanın inancınu değiştirmek yerine verilmesi gerekilen en iyi eğitimi verip, eğitimli olanlarında verimli kullanmamız gerek. Olay din değil, TÜRKİYE!
Aşırı dinciler için zaten bilim günah haram. Araştırmak sorgulamak yasak.

Baş örtüsüne bir şey demiyorum ben isterse çıplak da gezebilir sorun yok benim için.

Doğrudur olay din değil ama liseleri imam hatipe çevirip zorla o tür liselere sokuyorlar öğrencileri. Benim okulum bile imam hatip olmuş. Fen lisesi yapsın öyle konuşsun başkanın bilim hakkında. 16 yıldır onlar yönetiyor ben değil.

Başkan da değil kendisi zaten. Cumhurbaşkanı. Başkan diyenler hangi amaçla diyorlar anlamıyorum böyle bir saçmalık yok. Seçimden önce hepsi Cumhurbaikanlığı başkanlık sistemi veya Türk tip başkanlık sistemi diye lanse ediyorlardı yani Cumhurbaşkanı ama ABD başkanından çok daha fazla yetkiye sahip. :D

Bir laf var keskin sire küpüne zarar diye.
İnsanları işlerine müsait bir vakitte mola verip namaza çağrı anlamı taşıyor geneli.
Diğer dediklerinize katılıyorum.

Television kelimesine televizyon dememiz kadar Türkçe bir kelime ezan. :p
Ezan derken adını demiyoruz. :(

Recep Baltaş is coming... :D
Screenshot_2018-10-24-23-10-49.jpg

@ProfTech
Güncelleme gerekli.
Gerçek İslam bilimi destekler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sesli güldüm gece gece :)
Aslinda mizah forumuna mi atsam diye düsündüm konuyu ama burasi daha yakisikli bence :)
İktidar seçmenlerine herhalde "mal" dağıtıyor. Başka türlü bu kafaya ulaşmaları imkansız.

Başka türlü bu kafaya ulaşmaları imkansız.
Keşke dağıtsalar o zaman rahatlar ve ülkeyi sevmekten vazgeçerlerdi. Cinselliği baskıladıkları için çözümü ülkeyi sevmekte buluyorlar. Hepimizi severler kamil hepimizi...

W72XXz.jpg

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı