Final sınavına girememek

Arkadaşlar selam. Bugün karın ağrısı ishal sebebi ile yataktan kalkamadım dolayısıyla final için okula gidemedim. Sınava girmek için ne yapmam gerekiyor? Hastanenin acil servisinden rapor alıp hocaya versem beni telafiye sokar mı? Veya özel hastane vs. gibi yerlerden heyet raporu mu almam gerekiyor?

Yanlış bilgi: Bazı üniversitelerde hem vize hem final için telafi sınavı vardır ve tam teşekküllü hastanelerden alınan raporlarla girilebilir.
Finalde rapora gerek yok. Bütünlemeye gireceksin. Bütünleme tarihleriniz açıklandıysa oradan kontrol et, hangi sınavsa o gün gireceksin. Rapor sadece vizede geçerli olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Finalde rapora gerek yok. Bütünlemeye gireceksin. Bütünleme tarihleriniz açıklandıysa oradan kontrol et, hangi sınavsa o gün gireceksin. Rapor sadece vizede geçerli olur.
Hocam merak ettim, bazı okullarda bütünleme sistemi yok, arkadaşın yaşadığı durumda diyelim ki okulumuzda büt sistemi yok ve finale gidemedim bu tür bir durumdan ötürü, telafi gibi bir durum olur mu yoksa mecbur seneye alttan mı almış oluruz?

Hocam merak ettim, bazı okullarda bütünleme sistemi yok, arkadaşın yaşadığı durumda diyelim ki okulumuzda bütünleme sistemi yok ve finale gidemedim bu tür bir durumdan ötürü, telafi gibi bir durum olur mu yoksa mecbur seneye alttan mı almış oluruz?
Hocam bütünleme sistemi olmayan okul görmedim daha önce, varsa da benim eksikliğim. O konuda bilgim yok. Normal şartlarda final sınavından kalırsan bütünlemeye girersin ve final yerine geçer.

Hocam bütünleme sistemi olmayan okul görmedim daha önce, varsa da benim eksikliğim. O konuda bilgim yok.

Bilginiz yoksa yanlış bilgi vermemenizi öneririm. Hangi üniversite olduğunu bilmeden, yönetmeliğini okumadan yorumda bulunmanız yanlış bilgi vermenize neden oluyor.

Normal şartlarda final sınavından kalırsan bütünlemeye girersin ve final yerine geçer.

Final sınavından kalırsanız bütünlemeye girersiniz fakat final sınavına girmezseniz bazı üniversitelerde telafi sınavı vardır ve sağlık raporu ile tekrar telafisine girebilirsiniz. Ondan da geçemezseniz bütünlemeye girersiniz, hakkınız olur.

Geri
Yukarı