Üniversitede vizeye girememek

ali can faik kan

Yoctopat
Daha fazla  
Son sınıf öğrencisiyim. Alttan aldığım dersin vizesine girmezsem ne olur, telafisi var mı?
Staj yaptığım için gidemiyorum altan aldığım ders olduğu için gitmesem bir sıkıntı çıkar mı okulda kalma ihtimallim var mı?

Telafi sınavı olacağını zannetmiyorum hoca eğer bahanenizi kabul etmezse. Direkt vizeniz 0 olarak geçer ve sadece finalde aldığınız notla geçmek zorunda kalırsınız ki bu da epey zor olur. Eğer kalırsanız ve bu ders yaz okulunda vs açılmazsa da o ders tekrar açılıp verene kadar mezun olamazsınız

Son sınıf öğrencisiyim. Alttan aldığım dersin vizesine girmezsem ne olur, telafisi var mı?
Staj yaptığım için gidemiyorum altan aldığım ders olduğu için gitmesem bir sıkıntı çıkar mı okulda kalma ihtimallim var mı?

Yardımcı olursanız sevinirim.

Telafi sınavı olacağını zannetmiyorum hoca eğer bahanenizi kabul etmezse. Direkt vizeniz 0 olarak geçer ve sadece finalde aldığınız notla geçmek zorunda kalırsınız ki bu da epey zor olur. Eğer kalırsanız ve bu ders yaz okulunda vs açılmazsa da o ders tekrar açılıp verene kadar mezun olamazsınız.

Peki yaz okulu olmazsa seneye verme şansım olur mu ganom düşmeden?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam sizin üniversitede puanlandirma nasıl oluyor bilmiyorum ama bizde finalde 40'i geçme şartı oluyor ve vizenin etkisi az oluyor. Zor derslerde finalden 40 üstü almak geçmem için yetiyor.

Son sınıfsan o dersi vermeden mezun olabilir misin? Zaten uzayacağı kesin dersen seneye alırsın.

peki yaz okulu olmazsa seneye verme şansım olur mu ganom düşmeden,
Seneye verme şansınız tabi ki olur. O dersi verene kadar alabilirsiniz 5-6 sene hakkınız var diye biliyorum. Dersi verene kadar ortalamanızda 0 olarak gözükür ama verdikten sonra ha ilk sene vermişsiniz ha 4 sene sonra bir farkı olmaz aynı etkiler ortalamayı.
Ha ders zorunlu değilse sadece kredi doldurmak için aldıysanız yerine seçebileceğiniz başka seçmelilerden de doldurabilirsiniz.

Son sınıfsan o dersi vermeden mezun olabilir misin? Zaten uzayacağı kesin dersen seneye alırsın.

Hiçbir şey olmaz seneye tekrar alırsın yaz okulunda verebilirsin üniversite de sınıfta kalma yok. O alttan dersi vermezseniz diploma alamazsınız.

Sadece sene olarak uzar değil mi? Yaz okulu olursa uzamış olmaz ama.

Seneye verme şansınız tabii ki olur. O dersi verene kadar alabilirsiniz 5-6 sene hakkınız var diye biliyorum. Dersi verene kadar ortalamanızda 0 olarak gözükür ama verdikten sonra ha ilk sene vermişsiniz ha 4 sene sonra bir farkı olmaz aynı etkiler ortalamayı.
Ha ders zorunlu değilse sadece kredi doldurmak için aldıysanız yerine seçebileceğiniz başka seçmelilerden de doldurabilirsiniz.

Çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yine bu bilgilerin hepsini öğrenci işlerinden teyit ettirin. Çünkü her okulun yönetimi farklı. Muhtemelen dediğimiz gibidir ama yine de bir bakın siz

Geri
Yukarı