Fitness başlamak için ideal kilo beklenmeli mi?

turkishdoneladio

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yaşım 25, geçen yıl 110 kiloadan 83 kiloya düştüm, son 3 aydırda 83 kilodan 77 kiloya düştüm.
Boyum 178 cm, şuandaki güncel kilom 77. Fitness'a başlayıp hafif kaslı, plaj vücudu gibi bir görüntü elde etmek istiyorum ve kilo vermem hala devam ediyor. İdeal kilom 73 civarı vs. gösteriyor. Fitness'a başlamak için sizce ne yapmalıyım? 70-71 kilolara düşüp sonra fitness antrenmanı ve beslenme ile 74-75 arasına mı çıkmalıyım yoksa 73 civarlarına düşüp mü başlamayalıyım? Bu konularda son derece bilgisizim önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başlamak için geç bile kalmışsınız. Kilo verirken bir yandan vücut geliştirseydiniz, en azından az da olsa kas kütlesi koyabilirdiniz. Daha fazla geç olmadan başlayın, vücut geliştirirken bir yandan kilo verin. Başlamak için ideal kilo diye bir şey yoktur. 150 kilo birisi de kilo verirken ağırlık çalışmalıdır.

Başlamak için geç bile kalmışsınız. Kilo verirken bir yandan vücut geliştirseydiniz, en azından az da olsa kas kütlesi koyabilirdiniz. Daha fazla geç olmadan başlayın, vücut geliştirirken bir yandan kilo verin. Başlamak için ideal kilo diye bir şey yoktur. 150 kilo birisi de kilo verirken ağırlık çalışmalıdır.

Evde kendi başıma karın çalışıyorum 1 haftadır inşallah bir faydası olur, hiç yoktan iyidir hocam, işin aslı spora gitmek için vakit bulamadım 1 ay sonra daha boş olacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı