Fiyatını hak etmeyen bilgisayarları paylaşanlar

Makaleler
4
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar son zamanlarda gerçekten fiyatını hak etmeyen bilgisayar satan insanları görüyorum, bu durum çok sıkıcı bir durum.
Turbox gibi firmalarının anlatmıştım şimdi sıra kamera karşısındakilerde.

İlk olarak Unlost denen kişiyle başlayayım:

Arkadaşlar en son 5000 TL'den 3500 TL'ye indirdikleri sistemde 3200G var B450M var donanımı yaklaşık 2200-2300 TL tutuyor, PSU iyi değil. Herhalde kasa 1000 TL 1200 TL. Bir de yüzsüzce 5000 TL'den indirdik diyorlar, kanmayın.

Webtekno'ya geldik:

Arkadaşlar telefon parçalayan, kablo koparan, 300 TL'ye PS4 alan adamlar sistem incelemesi yapıyor. Bilgisayardan anladıkları yok, reklam parası alıyorlar sonra GTA 11 bile kaldırır diyorlar ürünün fiyatı 40000 TL.

Donanım Arşivi en günahsız olanlarından biri olabilir, sadece para alıyor diye James Donkey öneren biri siz takipçilerim için öneriyorum derken yüzü bile kızarmıyor, ayıptır.

Başka niceleri var ama söylemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar son zamanlarda gerçekten fiyatını hak etmeyen bilgisayar satan insanları görüyorum, bu durum çok sıkıcı bir durum.
Turbox gibi firmalarının anlatmıştım şimdi sıra kamera karşısındakilerde.

İlk olarak unlost denen kişiyle başlayayım:

Arkadaşlar en son 5000 TL'den 3500 TL'ye indirdikleri sistemde 3200G var B450M var donanımı yaklaşık 2200-2300 TL tutuyor, PSU iyi değil. Herhalde kasa 1000 TL 1200 TL. Bir de yüzsüzce 5000 TL'den indirdik diyorlar, kanmayın.

Webtekno'ya geldik:

Arkadaşlar telefon parçalayan, kablo koparan, 300 TL'ye PS4 alan adamlar sistem incelemesi yapıyor. Bilgisayardan anladıkları yok, reklam parası alıyorlar sonra GTA 11 bile kaldırır diyorlar ürünün fiyatı 40000 TL.

Donanım arşivi en günahsız olanlarından biri olabilir, sadece para alıyor diye James Donkey öneren biri siz takipçilerim için öneriyorum derken yüzü bile kızarmıyor, ayıptır.

Başka niceleri var ama söylemiyorum.

James Donkey kulaklık aldım 1 yıldır kullanıyorum memnunum ama monitör gibi uzun süreli kullanacağım bir ürün de öyle bir firmaya bakmam tabii ki.

Herkes cebine giren paraya bakıyor, insanların ne emek ile sistem topladığı pek umurlarında olmaz. Bu yüzden onun bunun ismini sistemin başına yazıp, XXX Sistem 4000 TL, sınırlı stok vs. yazılarına kanmamak gerek. Yaşı küçük arkadaşlara çok üzülüyorum, RGB kasa görüp hevesleniyor, içindeki parçalardan bihaber.

Vallahi donanımarşivi fanı değilim yaşım 24 zaten ama gerçekten tarafsız olarak incelediğini düşünüyorum para bile alsa. Gerçekten dikkatli izleyenler zaten anlar, mesela JD 712 aldım oradan bakarak gerçekten dediği gibi tek sorunu terletmesi ve örgü kablo eksikliği başka bir sorununu görmemiştim. Bu küçük bir örnek, sanırım olayı anlatabildim tamamen algı ile alakalı bence.

Yazıktır, günahtır neyin ne olduğunu bilmeyen ufak kardeşlerimiz babalarını zar zor ikna ediyorlar bir bilgisayar için. Takip ettikleri yayıncılar YouTuber'larda böyle üzerlerinden ekmeğini alıyor. Recep abi sisteme kaliteli 80+Gold serfitikalı sistem topluyor diye linçlenmişti üstelik yorumlarda. Ne diyeyim karakter meselesi :)

Bizim buradaki Letgo'da bir reis var, sürekli Xeon X3440 8 GB RAM'li sistem topluyor, HD 5670-HD5570 ekran kartı koyuyor, bir de ışıklı kasa alıyor, dandirik monitör, klavye, mouse ile oyun bilgisayarı ayağına 2600 liraya millete kakalıyor :), birde adama 5 yıldız vermezler mi? :), bizim millet kazıklanmayı seviyor, bırakın kazıklansınlar.

Bizim buradaki Letgo'da bir reis var, sürekli Xeon X3440 8 GB RAM'li sistem topluyor, HD 5670-HD5570 ekran kartı koyuyor, bir de ışıklı kasa alıyor, dandirik monitör, klavye, mouse ile oyun bilgisayarı ayağına 2600 liraya millete kakalıyor :), birde adama 5 yıldız vermezler mi? :), bizim millet kazıklanmayı seviyor, bırakın kazıklansınlar.
Hocam öyle de demeyin çocuk oyun oynamak için illa bilgisayar parçalarını iyi bilmek zorunda olmamalı ya. Işıklı sistemlerle göz boyayanların suçu yine de.

Yeni konular

Geri
Yukarı