Apple fiyatını hak ediyor mu?

Liber Pater

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar bu aralar bunu çok fazla kafama taktım. Apple gerçekten çok güzel cihazlar üretiyor fakat fiyat konusunda yaptığı hiçbir güzellik yok. Bir dizüstü bilgisayara ihtiyacım var. Parayı ayarladım fakat Apple hak ediyor mu hiç emin olamadım. Gerçekten çok pahalı. Sizin bu konuda düşünceleriniz nedir? iPhone 7 ve Watch S3 kullanıyordum iPhone camı kırılınca bu telefona geçtim. Tekrar Apple ekosistemine dahil olmak istiyorum. Değer mi hiç emin olamadım. Konu hakkındaki fikirleriniz nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hey millet adam telefon değil dizüstü alıyormuş.

Müzik yapım işleri için Apple mükemmel. Sanki tüm programlar Apple'dan Windows'a port edilmiş gibi hissediyorsunuz. Müzik dışında işler için Windows tercih ediyorum. SSD almayı unutmadıkça Windows 10 müthiş bir sistem.

Fiyatını hak ediyor. Hem satışta hem de satış sonrası çok iyi iş çıkartıyorlar. Apple servisinde fiyat haricinde mağdur bırakılan insan ne gördüm ne de duydum. Çok eski model iPhone kullanan birçok insan var ve tek şikayet ettikleri şey zamana bağlı pil aşınmasından kaynaklı pil ömrünün azalması. Yüksek bir fiyat istiyor olabilir ancak mağdur bırakmıyor.

Dertsiz tasasız yaşayayım diyorsan Apple sana bunu sonuna kadar verir. Iphone 6 bunun en iyi örneği. Ama ben macera arıyorum, özelleştirilebilir arayüz, root yetkisi, rom atmak falan istiyorum dersen Android'den ayrılma.
Dizüstü konusuna gelince de ihtiyacının ne olduğunu yazarsan (ofis, render, oyun vb.) daha iyi cevaplara ulaşırsın.

Bilgisayar olarak destekleyen donanımlar ile Hackintosh çok daha mantıklı (ev kullanıcısı için) fakat telefonları satıldığı fiyat bazında bakılırsa biraz tuzlu olsa da iyiler ve hak ettiklerini düşünüyorum.

Apple işlemci olarak iyidir ama multitask(çoklu görev) islemlerinde RAM yetersiz kalıyor. Bir de aynı fiyata daha iyi cihazlar var. Karar senin ama Android cephesine bakmanı öneririm.

iPhone telefonlar RAM kısmında da Android'e göre daha başarılı. Zaten Apple'ın her yıl çıkarttığı modellere göz atarsan en iyi donanıma sahip cihaz çıkararak hep 1 adım önde gidiyorlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı