Apple fiyatını hak ediyor mu?

Hocam dedikleriniz doğru ama şahsi açıdan 2000$'ı vermezdim öyle bir laptop için. Her ne kadar işlem gücü yüksek olsa dahi, o fiyat bandında ki dizüstü bilgisayarlar için donanım olarak düşük kalıyor. Tabii ben oyun amacıyla düşünüyorum. Amacı iş olan kimse için uygundur belki.
Eski incelik yarışında da artık o kadar iddialı değil.

Zaten dolar kullanan ülkelerin insanları konsol oyunlarını da ucuza aldığı için oyunu konsoldan oynuyorlar. Bilgisayar zaten iş için oluyor. Hele ki laptop son zamanlar hariç hiç oyun amaçlı üretilmiyordu.

4 yıldır iPhone 7 kullanıyorum. Sanırım 2-3 yıl daha kullanırım bu cihazı. 4 yılın ardından bile donma, takılma gibi problemi yok. Pil sağlığı %80 şu an. Ne garantiye gitti ne bir teknik servise.

Günümüzde kur farkından kaynaklı fiyatları aşırı pahalı. Bütçe dahilindeyse Apple kesinlikle ilk tercih olmalı.

4 yıldır iPhone 7 kullanıyorum. Sanırım 2-3 yıl daha kullanırım bu cihazı. 4 yılın ardından bile donma, takılma gibi problemi yok. Pil sağlığı %80 şu an. Ne garantiye gitti ne bir teknik servise.

Günümüzde kur farkından kaynaklı fiyatları aşırı pahalı. Bütçe dahilindeyse Apple kesinlikle ilk tercih olmalı.

Dostum o fiyata Realme XT satılıyor. İPhone 7'nin bataryası Clash Royal'de bile buharlaşıyor.

Apple işlemci olarak iyidir ama multitask(çoklu görev) islemlerinde ram yetersiz kalıyor. Bide aynı fiyata daha iyi cihazlar var. Karar senin ama android cephesine bakmanı öneririm.
Android pek iyi bir stabilizasyona sahip değil bence. Apple çok daha az donanımla çok daha fazla performans veriyor. Ram konusunda biraz haklı olabilirsiniz. Hala bazı ürünlerinde 8GB ram var. Günü kurtaracak kadar yani. Benim almayı hedeflediğim modelde 16GB ram var ve yeterli olduğunu düşünüyorum. Müzik yapmak için dizi izlemek için biraz da montaj yapmak için kullanacağım. Pek zorlamayacağım zaten. Sorun olmaz herhalde.
Bence çok kaliteli bir marka, fakat fiyatları çok yüksek. Bence fiyatını sonuna kadar hak ediyor, önceden Android'i savunurdum, önerirdim fakat fikrim değişti artık Apple'ı savunup öneriyorum. 🙃
Bende aynı şekilde düşünüyordum. Fakat telefonda kopyalayıp bilgisayarda yapıştırma bile beni yeterince cezbetti. Apple kendini sürekli yazılımsal olarak geliştiriyor. Aktif Windows kullanıcısı olarak aynı şeyi söyleyemem. Aynı şeyi farklı diye 1-2 özelliği farklı hale getirip önümüze koyuyorlar genellikle. Sorunları çözdük diye daha sorunlu bilgisayarlarla karşı karşıya getiriyorlar bizi. Apple'ın en büyük avantajı bu çünkü fazla ürünleri yok. Windows ise bir sürü farklı cihazda var ve farklı farklı sıkıntılar çıkarıyor. Android'de bunu pek yaşamadım fakat Windows kendinden beni çok soğuttu. Apple'ı çok sevmeye başladım birden.
Dertsiz tasasız yaşayayım diyorsan Apple sana bunu sonuna kadar verir. Iphone 6 bunun en iyi örneği. Ama ben macera arıyorum, özelleştirilebilir arayüz, root yetkisi, rom atmak falan istiyorum dersen Android'den ayrılma.
Dizüstü konusuna gelince de ihtiyacının ne olduğunu yazarsan (ofis, render, oyun vb.) daha iyi cevaplara ulaşırsın.
Ufak sunumlar, fazla büyük olmayan montajlar ve müzik. Belki birazda oyun ama öyle güç isteyecek oyunlar değil daha çok indie oyunlar. Oyunlarla aram pek iyi değil uzun zamandır. Sanırım i7 5300M'li modeli tercih edeceğim dizüstü olarak. Bir üstü çok pahalı ve benim ihtiyacım için biraz fazla.
Ben şahsen hak ettiklerini düşünmüyorum. Stabil olabilir, mükemmel bir servisi olabilir ama yani şu fiyat da az değil be kardeşim! Bana soracak olursanız, macbooklardan ziyade gamebooklara geçmeye çalışın. Tabii, bütçe dahilinde. Olmadı, ultrabooklar.
Donanım olarak düşük olmalarına rağmen ( Telefonları için ) işletim sistemleri sayesinde telafi edebiliyorlar. Ama aynı şeyi macbooklar, iMac ler için söyleyemeceğim. Hackintosh işlemlerinin eskiye nazaran kolaylaşması ile macbookların istenen inovasyon seviyesinde ilerleyememesi, Apple'ı geride bıraktı, bırakıyor.
Gamebook düşünmüyorum Ultrabook'larda epey güçsüz. Gamebook'lar biraz mantıklı geldi fakat ışıklı klavyeleri, acayip acayip tasarımları, yüksek sesleri ve dandik hoparlörleri beni cezbetmedi açıkçası.

Son düzenleme:
Kalite kelimesinin telefonda vücut bulmuş halidir iPhone. Fiyat mevzusu kur farkı ve dünya kadar vergiler olduğu için pahalı. Yani adamlar orada 1000 birime alırken, biz 10.000 birime alıyoruz. :D Bence ömürlük telefondur iPhone. Al, kullan, düşürme, pilini bozma, tamamdır. En az 5 sene götürür. :D

Yaşadığım ilçede iki bölge var; şehrin merkezi ve biraz dışı. Ben biraz dışı kısmında oturuyorum. Şehir merkezinde zilyon tane berber var ve fiyatları 5-9 lira arasında değişiyor. Benim gittiğim berber 30 lira alıyor. Çünkü bu bölgede sadece üç tane berber var ve hangisine giderseniz gidin aynı parayı vereceksiniz :) Apple'ı da buna benzetiyorum. Adamların yazılımları yıllar sonra bile muazzam çalışıyor ve haliyle bunun ekmeğini yemek istiyorlar. Bir gün Android, yazılım stabilitesinde Apple'ı yakalarsa, o zaman Android ve IOS'i benzer fiyatlara alabiliriz ama tabii bu dediğimin gerçekleşebileceğine ben bile inanamıyorum şu an maalesef :) Yazılım stabilitesi mi istiyorsunuz, ucuzluk mu? Buna karar vermelisiniz.

iPhone 7 belirttiğim gibi bizde de var. Gayet memnundum telefonumdan. Dediğiniz gibi daha 2-3 sene gider.
Yaşadığım ilçede iki bölge var; şehrin merkezi ve biraz dışı. Ben biraz dışı kısmında oturuyorum. Şehir merkezinde zilyon tane berber var ve fiyatları 5-9 lira arasında değişiyor. Benim gittiğim berber 30 lira alıyor. Çünkü bu bölgede sadece üç tane berber var ve hangisine giderseniz gidin aynı parayı vereceksiniz :) Apple'ı da buna benzetiyorum. Adamların yazılımları yıllar sonra bile muazzam çalışıyor ve haliyle bunun ekmeğini yemek istiyorlar. Bir gün Android, yazılım stabilitesinde Apple'ı yakalarsa, o zaman Android ve IOS'i benzer fiyatlara alabiliriz ama tabii bu dediğimin gerçekleşebileceğine ben bile inanamıyorum şu an maalesef :) Yazılım stabilitesi mi istiyorsunuz, ucuzluk mu? Buna karar vermelisiniz.
Ucuzluk pek mesele değil. Her sene bilgisayar almıyorum o yüzden stabilite ve kalite benim için çok önemli. Ben az çok cevabımı aldım. İlk fırsatta Macbook pro alacağım.

S9 plus kullanıyorum. 1000TL lik telefonlar gibi. Kamerası berbat, pili 5 saat ekran süresini çok zor görüyor. Samsung 2 sene güncelleme desteği veriyor sonrasında telefon çöp.
Babam S20 ultra alıcaktı 12bin TL verip zorla vazgeçirdim, git iphone 11 pro al dedim. Bundan sonra Apple dışında cihaz kullanmam da önermem de.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı