Format atınca bilgisayar yavaşladı

HWinfo yardımcı olacaktır
Tüm parçaları kontrol edebileceğim bir uygulama var mı? Marka modeliyle çünkü verdiğim gibi 2 SSD 1 HDD ile döndü bilgisayar, işlemci anakart doğru ekran kartı da yerinde.

Daha önce 2-3 kere işim düşmüştü sorun yaşamadım

Bilgisiyarcı parça değişmiş olabilir veya sürücüler güncel olmayabilir.

Anakart ve işlemci aldım bunları taktırmak için yakında ki bilgisayarcıya gittim, taktıktan sonra format atılırsa daha iyi olacağını söyledi kabul ettim. Windows 11 bilgisayara 10 yükledi, bunda da sıkıntı yok ama aldığımdan beri bilgisayar yavaş. Eskiden Windows'un olduğu SSD'ye değil yeni aldığım SSD'ye kurmuş ama sorun bu değil diye düşünüyorum çünkü bu daha yeni. Bilgisayar açıldığında ekran yavaş geliyor, Windows logosunun yanında ki arama kısmına basınca 10 saniyede açılıyor, tarayıcı çok yavaş çalışıyor, oyunlarda menüler bile yavaş açılıyor. Sorunun çözümü ve nedeni ne olabilir? Format mı atmalıyım tekrar?

Bilgisayara takılan parçaları keşke bir kalemle işaretleseydiniz sonra kontrol ettiğinizde bir sorunlu karşılaştınız da garantiniz olurdu.

Formatı ayarlarda ki sıfırlama kısmından mı yapmalıyım, başka türlü mü?

O çok gereksiz ve hiçbir işe yaramayan bir şey tekrar temiz kurulum yapın USB ile sorun devam ederse bilgisayarın içini açıp bakın.

Bilgisayara takılan parçaları keşke bir kalemle işaretleseydiniz sonra kontrol ettiğinizde bir sorunlu karşılaştınız da garantiniz olurdu.

O çok gereksiz ve hiçbir işe yaramayan bir şey tekrar temiz kurulum yapın USB ile sorun devam ederse bilgisayarın içini açıp bakın.
İşlemcinin üstünde ki seri numarasını çekmiştim, her işlemcide aynı değilse onu kontrol edeyim mi? Ve içinde Windows yüklü olan pcye nasıl USB ile yükleyebilirim? Freeos olunca biliyorum ama bunu bilmiyorum

W11 veya Windows 10 ISO'sunu USB belleğinize Rufus ile yazdırıp temiz kurulum yapın bence.
10 normalde böyle yavaş değilse 10 düşünüyorum sizce hangisi mantıklı

İşlemcinin üstünde ki seri numarasını çekmiştim, her işlemcide aynı değilse onu kontrol edeyim mi? Ve içinde Windows yüklü olan PC'ye nasıl USB ile yükleyebilirim? Freeos olunca biliyorum ama bunu bilmiyorum.

10 normalde böyle yavaş değilse 10 düşünüyorum sizce hangisi mantıklı.

10 Home ve Home SL kurun zaten mediatooler da SL modeli yükleniyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı