Format sonrası sistem yavaşladı

Direkt HDD önerisi almadan yazılım olarak yapacaklarınızın hepsini yapın. Donanım maliyet getirir size. Ayrıca HDD sorunluysa SSD’ye geçin. HDD işletim sistemleri için çok yavaş. HDD’yi depolama amaçlı kullanabilirsiniz.
Ayrıca yavaşlama konusunda bir ihtimalle bir işlemi yanlış yapmışsınızdır. Sürücü kaynaklı olabilir. Ayrıca yaptığınız bir işlem sebebiyle cihaza virüs bulaştırmış olabilirsiniz. Mining virüsleri bayağı popüler bu ara. Sisteminiz belirtin. Sürücüleri tekrar kuralım.

Direkt HDD önerisi almadan yazılım olarak yapacaklarınız hepsini yapın. Donanım maliyet getirir size. Büyük ihtimalle bir işlemi yanlış yapmışsınız. Sürücü kaynaklı olabilir. Ayrıca yaptığınız bir işlem sebebiyle cihaza virüs bulaştırmış olabilirsiniz. Mining virüsleri bayağı popüler bu ara. Sisteminiz belirtin. Sürücüleri tekrar kuralım.
Sürücü kurmak için masaüstüne erişmek gerekiyor ama bilgisayar aşırı yavaş. Masaüstünü zor açıyor açsa bile dönüyor. Bir klasör acıyorum donuyor kalıyor.

Masaüstü açıldığı zaman HD sentinel ve CrystalDiskMark araçları ile test yapıp sonuçları buraya atarak veya farklı bir cihaza bağlayıp test ederek.
Deneyeceğim.
Harddiskteki kabloyu çıkartıp anakarta taktım. Anakartaki kabloyu hard diske taktım. Bu sefer bilgisayar açıldı, format da attım. Ama donma devam ediyor kabloyu geri eski haline getirdigimdeyse dondu. Yani eski haline döndü sizce sorun kabloda mıdır?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı