Forspoken, FSR 3 ve Frame Generation On vs Off

Sonuçlar harika gözüküyor ufak bir görüntü bozukluğu var gibi ama hareket esnasında oluşan bulanıklık sıkıntısı giderildiyse rahatsız edeceğini düşünmüyorum.

Bu arada RX 6700XT bu FG teknolojisinden tam anlamıyla yararlanabiliyor mu? @ZwiReK

Bu konu G-Sync/FreeSync gibi bir noktaya varırsa zaten başka bir şey konuşuyor oluruz. RT + FSR 3.0 senaryolarını zamanla göreceğiz. RT açınca yamulan çoğu kart için ciddi bir kapı açılır.

Bu fark NVIDIA'da kapanıyor ama, AMD Kartlar'da FSR 3 olsa bile kapanmayacak.

Donanım yetersiz çünkü. NVIDIA'ya göre

Yalnız NVIDIA tarafında 3 nesile de destek verilirken kendi kartlarında 5000 serisine tam destek vermemeleri garip olmuş. 5000 serisinin ne eksiği vardı ki? :)

Yalnız NVIDIA tarafında 3 nesile de destek verilirken kendi kartlarında 5000 serisine tam destek vermemeleri garip olmuş. 5000 serisinin ne eksiği vardı ki? :)

Diğer Sayfalar'da kino hocamın anlattığı geçikme ve input - lag yüzüden olabilir.

Aama şu an daha erken. Gelişir Ileri'de hemen yargı yapılmamalı.

Bunu dengeli seviyede kullanabilmek söz konusu. RT sosu alabilirsiniz. Acısına dikkat edeceksiniz. Olay bu.

RT'nin çok'da önemli olduğunu düşünmüyorum ben, en azından şimdilik.

100bin kişi'den kaç kişi RT açıyor sormak lazım.

RT'nin çok'da önemli olduğunu düşünmüyorum ben, en azından şimdilik.

100bin kişi'den kaç kişi RT açıyor sormak lazım.
Benim için asla etken olmadı ama kıyısından RT ve tadında FSR 3.0. Olabilir duruyor. Bu RTX 4000 alamayan bizim gibi ülkelerdeki bazı kullanıcılar için deneyim farkı yaratır. Tabii dediğim gibi, görmek lazım. Ben şu an ihtimal belirtiyorum. Sonuçta bir başarı var.

Bu konu G-Sync/FreeSync gibi bir noktaya varırsa zaten başka bir şey konuşuyor oluruz. RT + FSR 3.0 senaryolarını zamanla göreceğiz. RT açınca yamulan çoğu kart için ciddi bir kapı açılır.

Daha az kare sayısı daha bulanık görüntü, motion blur demektir. Ray Tracing bu sebeple bir opsiyon olmayacak maalesef.

Kaydedilen videolardan ve ekran görüntülerinden bunu anlayamazsın gerçek zamanlı baktığın ekranda tam ne demek istediğimi anlayacaksın. Oradaki RTX 3050 videosu bile kayıt olarak geldiği için güllük gülistanlık görünüyor ama oyuncu için native 80 kare almak ile FG ile 80 kare almak arasında önemli fark olacak.

Motion interpolation/Soap Opera Effect sorununun temelinde bu yatıyor, NVIDIA bu sebeple optik akış güçlendiricileri kullandı. Amaç kare yaratmak kadar bu karelerin bozulma, dağılma, gecikme hissini ortadan kaldırmaya da yardımcı olmak. Bu sebeple bizzat denemeden kare sayılarına aldanılmamalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı