Forspoken, FSR 3 ve Frame Generation On vs Off

@Adonis31 hocam artıyor da Afterburner görmüyor kareleri. Bir şey hissetmiyorsunuz. Fg önemli şu anda dediğim gibi.

O FPS arttırma şeysi bu mu?

1696697737848.png

@Adonis31 hocam artıyor da Afterburner görmüyor kareleri. Bir şey hissetmiyorsunuz. Fg önemli şu anda dediğim gibi.

10 FPS artış muhtemelen iyi denilecek derecede çünkü VRAM aşımı çok fazla akıcı deneyim sağlayıp FPS arttırdı bir de keskinlik filan böyleydi

1696698115115.png

1696698053476.png

Son düzenleme:
Yok yani hocam tabiki dlss 3 desteği için 4060/7600xt alınır ama bütçesi daha düşük olanlar 3060 veya 6600xt almasın olarak anladım soruyu.

@Adonis31 hocam artıyor da Afterburner görmüyor kareleri. Bir şey hissetmiyorsunuz. Fg önemli şu anda dediğim gibi

Aynen hocam bende hevesle sürücüyü indirdim fakat kendi yazılımında afmf tam 2 kat FPS artışı olmasına rağmen MSI Afterburner görmüyor, RTSS de FPS sabitlemek anlamsız. %1 neredeyse aynı yani hiçbir extra akıcılık hissetmiyorsunuz.

Bilinmesi gereken​

• AMD Akışkan Hareketli Çerçeveler (AFMF)
    • AFMF, HYPR-RX kullanılarak otomatik olarak etkinleştirilebilir veya bu seçilmiş başlıklar için Global Grafik Ayarları sayfası kullanılarak ayrı ayrı değiştirilebilir;
      Bir Veba Hikayesi - RequiemSınır Bölgesi 3KontrolÖlü Uzay
      Derin Kaya GalaktikÖlen Işık 2Far Cry® 6Hayalet Tel: Tokyo
      Hitman 3Hogwarts MirasıHorizon Zero Dawn™Metro Exodus Geliştirilmiş Sürüm
      Red Dead Redemption 2Ölümcül Deney 3Ölümcül Deney 4Tomb Raider'ın Gölgesi
      Yıldız Savaşları Jedi: Survivor™Yıldız alanıThe Last of Us™ Bölüm 1Witcher 3: Vahşi Av
      • Bu seçilmiş oyunlara ek olarak AFMF, Cyberpunk 2077 gibi herhangi bir oyun için AMD Yazılımı: Adrenalin Edition™ içindeki uygulama başına ayarlar kullanılarak manuel olarak etkinleştirilebilir.
    • AFMF teknik ön izlemesi şu anda oyunun HDR devre dışı ve V-Sync devre dışı bırakılarak tam ekran modunda oynanmasını gerektiriyor.
      • En iyi deneyim için AFMF'nin AMD FreeSync™ ekranlarda kullanılması önerilir.
      • Kullanıcıların Windows Görüntü Ayarlarında HDR'yi devre dışı bırakması veya oyunda HDR'yi (ve Otomatik HDR'yi) devre dışı bırakması önerilir.
    • AFMF, AMD Yazılımını kullanarak kare oluşturma durumunu doğrulamak için AMD Radeon Süper Çözünürlüğe benzer bir aktivite monitörüne sahiptir: Adrenalin Edition™'ın oyun içi arayüzü (tam ekran arayüzü için varsayılan Alt-R kısayol tuşunu veya tam ekran arayüzü için Alt-Z'yi kullanın). Kenar çubuğu kaplaması)
    • AFMF, oyunlarda ek gecikmeye neden olabilir ve en iyi deneyim için AMD Radeon™ Anti-Lag/Anti-Lag+ ile birlikte kullanılması önerilir.
      • AFMF oyunlarda ek gecikmeye neden olabileceğinden, AFMF hızlı tempolu rekabetçi oyunlarda en iyi deneyimi sunmayabilir.
    • AFMF'nin, 1080p ekranlar için minimum 55 FPS, 1440p veya üzeri ekranlar için ise 70 FPS minimum FPS hızında çalışan oyunlarda etkinleştirilmesi önerilir.
    • Bu da AMD'nin kendi yayınladığı yazı
Merhaba, bende RX 7700 XT ekran kartını kullanıyorum ve AFMF ayarlarını aktif ettim ve FPS artışı almıştım. Fakat dün "oyunun görüntü moduyla uyumlu değil" uyarısı aldım ve çeşitli araştırmalar yaptım
-V-sync kapatınız
-HDR kapatınız
Gibi önerileri gördüm fakat HDR da çalışıyordu belirli bir süre sonra bu hata geldi. AMD sayfasının duyurularını kontrol ettiğimde de 13 Ekimde yapılan aşağıda belirttiğim
  • "We have added initial support for HDR to expand the AFMF gaming experience"

• "AFMF oyun deneyimini genişletmek için ilk HDR desteğini ekledik."
    okudum ve HDR ile alakalı olmadığını gördüm. Problem neden kaynaklı olabilir ve çözümü nedir?

NOT: PC açıp kapattığımda bu hata gidiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı