FX 6XXX sisteme ekran kartı önerisi

Thaldenor

Kilopat
Öncelikle merhaba, 2 gün önce durduk yere ekran kartım bozuldu tamire götürdüm ancak pek mümkün olmayacağı yapılsa dahi uzun ömürlü olmayacağı söylendi. Bu yüzden yeni bir ekran kartı almayı düşünüyorum. Bozulan ekran kartım GTX 670. Aklımda GTX 970 vardı ancak fiyatları uçuk geldi, biraz doların artışından dolayı olsa gerek. 670 ile eşdeğer veya biraz daha iyi olabilecek bir ekran kartı önerirseniz sevinirim. Sistemim AMD FX 63xx tam hatırlamıyorum maalesef. 8GB RAM var. PSU stok Cooler Master 750w. Şimdiden teşekkürler.

R9 390 veya R9 380X alabilirsin.

R9 390 veya R9 380X alabilirsin.
Amd ekran kartı pek kullanmadım tercihte etmedim gtx970 ile karşılaştıracak olursak artı ve eksileri nelerdir performans farkı nedir ve son olarak 390 ile 380x arasında seçim yapmak gerekirse hangisi daha avantajlıdır ?

Düzenleme:
Söylemeyi unutmuşum r9 390 ile gtx 970 fiyat bazında aynı bu durumda gtx970 tercih etmem daha mantıklı olmaz mı ?

R9 380X'i fiyat avantajından dolayı tavsiye ettim, R9 390 ile GTX 970 hemen hemen eşit performans sergiliyor. R9 390'ın VRAM ve veri yolu avantajı mevcut.

Bütçe söyleyin ona göre önerelim.
1000 lira diyebiliriz 970e kafayı taktım ama 1500 civarı hep vatanda daha uyguna bulmak mümkünmüdür acaba

Birde darboğaz durumu var daha önce aşina olmadığım bişey ancak forumda biraz araştırarak öğrendim amd fx 63xx işlemciye gtx970 taktığımı varsayarsak darboğaz durumu olur mu ?

1000 lira diyebiliriz 970e kafayı taktım ama 1500 civarı hep vatanda daha uyguna bulmak mümkünmüdür acaba

Birde darboğaz durumu var daha önce aşina olmadığım bişey ancak forumda biraz araştırarak öğrendim amd fx 63xx işlemciye gtx970 taktığımı varsayarsak darboğaz durumu olur mu ?

1000tl ye gtx960 alabilirsin 800tl civarı bir fiyata ama tam 1000tl ye daha iyi bir kart alabilirsin. Benim pc de Amd fx8300 ve gtx960 ikilisi var çok memnunum.

Sapphire R9 380X ATI Bunu almalısınız. Vatan gibi kazık bir yerden almayınız. Çok güvenli bir site.
R9 380x sanıyorum normal r9 380lerin yeni versiyonu r9 380x ile gtx960 karşılaştırmasında gtx 960 biraz daha önde gibi. Ancak fps testlerini bulamadım ki önemli olan o daha çok benim için çoğunlukla oyun amaçlı kullandığım için bilgisayarı. Fiyat farkı pek yok o gtx970ten umudu kestim biraz ama ya 960 yada r9 380x alacağım. 960a daha sıcak bakmam nvidia olmasından. Optimizasyonları amd kartlara oranla hep daha iyi olduğu için ancak gerçek anlamda çok kararsızım. R9 380x çok daha iyi diyenlerde var gtx960 tarafını tutanlarda büyük bir fark var mı birini tercih ettiğim takdirde pişman olurmuyum bir süre sonra ?

Düzenleme:
960 ile 380x karşılaştırmasında çoğunluk 380x diyor fps testlerine baktığımda 960ın baya önünde ancak 1000 lira ona vericeksem diye başlayan cümleyle tekrar 970e yöneliyorum. Ne zor iş bu arkadaş. Amd tercih etmek istemememin tek sebebide aslında tek demek pek doğru olmaz, nvidia arayüzlerinin daha kullanışlı, optimizasyonlarının daha iyi olması ve daha az ısınma, enerji tüketimi ve sessiz çalışması. Belki biraz fazla büyütüyorum gözümde sizinde zamanınızı alıyorum şimdiden cevabınız için teşekkürler ve kusura bakmayın :D

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı