FX-8320 sistemi değiştirmeli miyim?

Femto

Kilopat
Makaleler
12
Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar, benim şu anki bilgisayarımın özellikleri aşağıda var. Ancak sistemi 3 yıl önce almıştım, performans olarak çok da iyi değil şuan. Sizce, işlemci, anakart ve RAM'i değiştirmeli miyim?
Sistemim:
  • AMD FX-8320
  • MSI 990FX-A GD65
  • Kingston HyperX Beast DDR3 1866MHz
  • Asus Geforce GTX760
  • Cooler Master G750M 750W Bronz
  • Cooler Master RC-912
  • Kingston 128 GB SSD
  • WD Blue 1TB
Değiştirecek olursam aklımdakiler:
İşlemciyi 1300X değil de 1200 alsam çok bir kayıp yaşar mıyım? Aradaki fark 100 liraya değer mi? Yoksa sistemimi satıp yeni, sıfır sistem mi almalıyım? Satacaksam da ne kadara satmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Memnunsanız değiştirmeye gerek yok. Ayrıca evet kayıp yaşarsınız 1200'e geçerseniz. 1300X'te de çok bir fark görebileceğinizi sanmıyorum. Satıp daha yüksek bir sistem toplayabilecekseniz ancak o zaman değiştirin diyebilirim.

Sisteminiz hala kullanılabilir bir sistem. "Performas olarak çok da iyi değil şuan." derken ne gibi bir performans sıkıntısı yaşıyorsunuz?

Sisteminiz hala kullanılabilir bir sistem. "Performas olarak çok da iyi değil şuan." derken ne gibi bir performans sıkıntısı yaşıyorsunuz?
Yayın yaparken 2 monitör kullanıyorum, işlemciye çok yük biniyor sanırsam çünkü çok görsel efekt gözükünce kasma problemi yaşıyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı