Gainer ve kreatin zararlı mı?

Yer
Konya
Merhaba arkadaşlar, bugün spor salonundaki hocadan bigjoy 5kg gainer ve big joy kreatin sipariş ettim. Bunların boy uzamasına, büyümeye herhangi bir zararı var mı? Her normal 18 yaş altı Technopat kullanıcısı gibi bende boyumdan endişe ediyorum.
Not: 14 yaşındayım(15 sayın geçmeme haftalar kaldı)
Not2: Gainer alma diyeceksiniz ama arkadaşlar inanın vücudum artık kilo almıyor yiyorum yiyorum olmuyor 2 aydır neredeyse 68 kiloda takılı kaldım.

Hocam ne kadar doğru desenizde içimdeki istek beni almaya zorladı.İyice gelişip çocuk vücut geliştirmeciler yarışmasına katılmak istiyorum.
Pek bir zararı yok aslında. Belki genetik saç dökülmen varsa onu hızlandırır. Onun dışında pek sorun yok. Ben ciddiyim, tek amacım sporcu olmak diyorsan kullan.

Gainer almak yerine, yemek yemeye odaklanabilirdiniz fakat almışsınız çoktan.

Hocam inanın daha fazla yiyemiyorum. Günde 5 öğün yiyiyorum yine kilo alamıyorum. Bu arada tekrardan sağ olun.

Pek bir zararı yok aslında. Belki genetik saç dökülmen varsa onu hızlandırır. Onun dışında pek sorun yok. Ben ciddiyim, tek amacım sporcu olmak diyorsan kullan.

Genetik olarak ailede saç dökülme pek yok o yüzden sıkıntı olacağını sanmam.

Kreatinin herhangi bir sorun yaratmaz ama gaineri önermem helede bu yaşta.
Niye hocam?

14 yaşında 68 kiloda kalmana mı üzülüyorsun? Kafayı yemişsin. Ben senin yaşında 48 kiloydum. Şimdi 62'yim, her hafta 1-2 kilo almaya başladım son 3 aydır. Kemik gelişimi ve ergenlikle beraber gelen iştah açılımıyla daha çok kilo alırsın. Ki boy kaygın varsa boyun 170 civarıdır diye tahmin ediyorum. 170 boyda 68 kilo zaten atletikliğini kaybetmişsindir.

Yeni konular

Geri
Yukarı