Gainer ve kreatin zararlı mı?

14 yaşında 68 kiloda kalmana mı üzülüyorsun? Kafayı yemişsin. Ben senin yaşında 48 kiloydum. Şimdi 62'yim, her hafta 1-2 kilo almaya başladım son 3 aydır. Kemik gelişimi ve ergenlikle beraber gelen iştah açılımıyla daha çok kilo alırsın. Ki boy kaygın varsa boyun 170 civarıdır diye tahmin ediyorum. 170 boyda 68 kilo zaten atletikliğini kaybetmişsindir.

1.75 hocam.
@CS Relboron hocam 2 aydır aynı kilodayım.

Hocam inanın daha fazla yiyemiyorum. Günde 5 öğün yiyiyorum yine kilo alamıyorum. Bu arada tekrardan sağ olun.

Genetik olarak ailede saç dökülme pek yok o yüzden sıkıntı olacağını sanmam.

Niye hocam?

Gainer yemek bozukluğuna yol açıyor ömrünün sonuna kadar kullanamazsın ve illaki bıraktığın zaman sorun yaratacak. Onun yerine gerçekten fazlaca yemen lazım. Tabii yok kullanacağım diyorsan abartmadığın sürece dedikleri gibi fazla sorun yaşatmaz.

1.75 hocam.
@CS Relboron hocam 2 aydır aynı kilodayım.
Dostum, aynı kiloda olabilirsin sıkıntı yok yaşın daha 14. Bu yaşta alman gereken bir çok besin var, tam gelişme yaşlarındasın. 50 Kiloyum falan desen tamam diyeceğim, o bile anormal değil bu yaş için ama. Daha bu yaşta bu ürünleri kullanmaya başlaman iyi bir seçim değil. Gainer sana içince durduk yere kilo aldırmaz. Takviyedir, karbonhidrat tozu diye de geçer adı. Belli bir kiloya ulaştıktan sonra günlük alman gereken kalori miktarın vardır bunun hesaplamasını yapacaksın yediğin besinleri ona göre alacaksın. Yaktığın kaloriden daha fazla kalori alırsan kilo alırsın bu kadar basit.

Hocam sporda her şey yemek değildir. Sporun yanında kaslarınızıda dinlendirmeniz lazım. Kaslarınızı dinlendirmezseniz büyüme beklemeyin.

Kas dinlenmesine dikkat ediyorum onda sıkıntı yok.

Dostum, aynı kiloda olabilirsin sıkıntı yok yaşın daha 14. bu yaşta alman gereken birçok besin var, tam gelişme yaşlarındasın. 50 kiloyum falan desen tamam diyeceğim, o bile anormal değil bu yaş için ama. Daha bu yaşta bu ürünleri kullanmaya başlaman iyi bir seçim değil. Gainer sana içince durduk yere kilo aldırmaz. Takviyedir, karbonhidrat tozu diye de geçer adı. Belli bir kiloya ulaştıktan sonra günlük alman gereken kalori miktarın vardır bunun hesaplamasını yapacaksın yediğin besinleri ona göre alacaksın. Yaktığın kaloriden daha fazla kalori alırsan kilo alırsın bu kadar basit.

Hocam yiyebildiğim kadar yiyorum ancak olmuyor bir 75kg olmak istemiyor değilim.

Geri
Yukarı