Custom ROM Galaxy A70'e kurmaya değer mi?

@xopeSs

Arkadaş bahsettiğim ROM'u paylaşmış.

Crdoroid de bahsettiğin o iki ROM gibiler, zaten bunların çoğu Los/aosp tabanlı ROM'lar. 3-5 UI özelleştirmeleri dışında farkları yok.

XDA forumu gördüm ama forumda bir sürü rom paylaşılmış hangisini seçmem gerektiğini anlayamadım. Buradan alınıyor sanırım hangisini almam gerek Android 13 için?

Bir de bir konuda böyle bir mesajla karşılaştım bir sorun çıkarır mı rom kurmam?
Çözümleri var ancak KNOX tetikleniyor bir kere hep uğraşmanız gerekir.

Deneme amaçlı Galaxy J6+ cihazıma ROM kurmayı deneyeceğim. Neyi kurmalıyım bu olur mu mesela?

Resmi Android 13 ROM'u bulamadım ben A70 için varsa linkini atabilir misiniz?

[ROM][PixelExperience 12.1][A70][FN] biraz araştırıp buldum stabil çalışıyor deniliyor Android 12. kendi telefonuma kurup deneyeceğim müsait olduğum zaman.

[ROM][13][UNOFFICIAL][STABLE] LineageOS 20 eğer Android 13 isterseniz VoLTE'den fedakar etmeniz lazım.

Attığım PixelExperience kurulum dosyası biraz farklı onun nasıl kurulduğuna dair bir kaynak bulamadım.
Onun yerine PixelExperience 13 Plus olanını kurdum bayağı tecrübe ettim kurulum aşaması sırasında en az 15 defa format at kur falan yapmışımdır.
VoLTE/VoWIFI yok sadece öneririm sade ve şık bir tasarımı var.

Bu arada hangi kamera uygulamasını kurarsan kur arka kamera 8 MP ön 5 MP olarak algılıyor ama stock ROM'a göre ahım şahım bir kamera performansı farkı yok bu olayı araştırdım ROM kuran çoğu kişide böyle imiş şahsen ben zaten cihazın 32 MP kameraya sahip olduğuna inanmıyorum.
Kaynak : Galaxy A70 has 8MP Main camera and not 32MP? Attention everyone
Deneme amaçlı Galaxy j6+ cihazıma ROM kurmayı deneyeceğim. Neyi kurmalıyım bu olur mu mesela?

Bu cihaza işkence gibi gelir ona maksimum Android 10 kursan kafi.

Attığınız ROM'da LineageOS'un önceki sürümlerine nazaran birkaç tane daha özellik çalışmıyor fakat öyle çok da önemsenecek şeylerde değil.

Geri
Yukarı