Galaxy S23 vs iPhone 13

Do Widzenia

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Bilgi Teknolojileri
Merhaba,

Halihazırda iPhone 13 256 yeşil kullanıcısıyım. Alalı neredeyse 1 yıl oldu ve batarya sağlığım hala 100. fakat kullandığım akıllı saatler ve kulaklıklarım da kopmalar çok fazla yaşanıyor. Şirket telefonum Samsung olduğundan ve saatlerim/kulaklıklarım sorunsuz çalıştığından iPhone telefonu satıp S23 almayı düşünüyorum. Hem de şu an indirimli bir şekilde Watch 5 saat de geliyor yanında. 120Hz, APK kurulumu, çalıştığım yazılımlarda Android desteği ve en önemli neden olarak akıllı saatlerimin sorunsuz çalışması beni çok çekiyor.

Konu hakkında sizlerin de görüşlerini okumak öğrenmek isterim.

İyi sosyaller.

Ekosistem varsa iPhone 13 daha iyi. Ekosistem yoksa S23 daha iyi cihaz ama 13'den sonra cag atlatmaz onu belirteyim. Ekranin 120 Hz olmasi o konuda avantaj saglar sadece. Alip minimum 5 sene kullanacagim ikinci el degeri beni ilgilendirmiyor diyor ve ekosistem derdiniz de yoksa S23 gecilebilir. Bu arada hangi akilli saatler ve kulakliklarda kopmalar yasiyorsunuz?

Son düzenleme:
Geçilmez. Elindeki telefon 5 yıl güncel takılmadan çalışacak. S23 2 yıl sonra yavaşlamalara ve 1 yıl sonrasında da güncelleme desteği kalkabilir.

S23 için 4 yıl Android, 5 yılda güvenlik güncellemesi alacak. Ayrıca 60 Hz zaten başlı başına berbat.

Buradan anlattıklarına bakılırsa Android daha çok işine yarayacak. iPhone ekosisteme uymuyorsa size dert olmuş. Düşünmeye başlamanız bile yeterli bir sebep.

Evet hocam, düşünmeye başlamam bile bir sebep çok güzel bir yorum oldu. Şu anda kullanmakta olduğum ekosistem tamamen hediye olduğundan hanım sayesinde değiştiremiyorum.

Ayrıca belirttiğim gibi 1 yıl oldu hala batarya sağlığım %100. hiç kullanmıyorum bile günde neredeyse 2 saat ekran süresi var. Fotoğraf çekilmem, sosyal medya kullanmam, oyun oynamam. Çok karasız kaldım, eğer S23 de netleşirsem 2 adet alacağım saat hediyesi ile birlikte, kendime ve hanıma.

İyi sosyaller.

13 mü ? benden uzak olsun bir daha asla almam S21 hala gözüm arıyor mükemmel bir cihazdı. S23'ü tahmin bile edemiyorum..
Niçin bu şekilde yazdınız? Şans eseri sizin başınıza gelen bir arıza mı oldu acaba? Bilmek için soruyorum.

Geri
Yukarı