Geçirmeyen hocaya karşı ne yapılabilir?

LutherKing

Hectopat
Herkese selam, üniversitenin fizik profesörüyle sorun yaşıyorum, aslında sadece ben değil tüm bölüm sorun yaşıyor. Vize sınavından önce üst sınıflar çok kıl bir hoca olduğunu söylemişti ancak bize derste sürekli bu konudan soru gelirse bu tür gelir diye soru yazdırdığı için geçmekte sorun yaşayacağımızı düşünmüyorduk. Üstüne zaten fizikle bir işiniz olmayacağı için sizi zorlamadan geçireceğim gibi şeyler söyleyince gerçekten öğrenci dostu bir hoca olduğunu sanmıştık ancak ilk sınavımız olan vizede çıkar dediği bir yerden dahi soru gelmedi. Üstelik sınavdan 1 hafta önce 2 soru yazdırıp bunlar sınav sorusu demişti, onları da sormadı. Bunları tabii ki sormak zorunda değil ancak öğrencilere bu konudan sadece 2 soru var, onları da yazdırıyorum demesinden dolayı ben dahil büyük çoğunluk o konuyu pek çalışmadı. Neyse vize de hocayı görmüş olduk finalde çok çalışırız geçeriz dedim.

Bilgisayar mühendisliğinde okuyorum, Fizik finaline çalıştığımın 5'te 1'i kadar çalışmadığım, yazılım ve bilgisayarla alakalı olan tüm derslerimi AA ile verdim. Sırf fizikten geçmek için 1 hafta sadece fizik çalışıp 2 gün sabahladım. Devamında finale girdim ve iyi geçti 75 puanlık yaklaşık 7 soruyu tamamen doğru yaptım 2 soruyu ise yarım yamalak bir şeyler yaptım. Sınavdan 67 alsam geçiyordum. Sınavdan çıktıktan sonra cevaplarımı kontrol ettim ve doğruluğundan emin oldum hocayla da sınav bitiminde cevapları konuştum kısa kısa direkt cevaplarını sorup kontrol ettim ve tamamen emin oldum. Otobüs biletimi kesmiştim o kadar emindim yani. Bugün açıklandı ve 55 almışım üstelik fizik ve yazılımı birleştirip bir proje yapmıştım o projeden dolayı da +10 puan vermiş. Yani sınav notum 45'miş. Ben bunu kesinlikle kabul etmiyorum ve o kağıdın en az 75'lik bir kağıt olduğunu biliyorum ama üst sınıflar hocaya gidip itiraz edersen seni asla geçirmez dedi. Benim ne yapmam gerekiyor? Üstelik finalden önce bütünlemeye kalırsanız bence gelmeyin finalden kat kat zor olacak demişti.

Hocayı okula bildir . Notları tekrar incelesin. (Kesin olarak eminsen)

Herkese selam, üniversitenin fizik profesörüyle sorun yaşıyorum, aslında sadece ben değil tüm bölüm sorun yaşıyor. Vize sınavından önce üst sınıflar çok kıl bir hoca olduğunu söylemişti ancak bize derste sürekli bu konudan soru gelirse bu tür gelir diye soru yazdırdığı için geçmekte sorun yaşayacağımızı düşünmüyorduk. Üstüne zaten fizikle bir işiniz olmayacağı için sizi zorlamadan geçireceğim gibi şeyler söyleyince gerçekten öğrenci dostu bir hoca olduğunu sanmıştık ancak ilk sınavımız olan vizede çıkar dediği bir yerden dahi soru gelmedi. Üstelik sınavdan 1 hafta önce 2 soru yazdırıp bunlar sınav sorusu demişti, onları da sormadı. Bunları tabii ki sormak zorunda değil ancak öğrencilere bu konudan sadece 2 soru var, onları da yazdırıyorum demesinden dolayı ben dahil büyük çoğunluk o konuyu pek çalışmadı. Neyse vize de hocayı görmüş olduk finalde çok çalışırız geçeriz dedim.

Bilgisayar mühendisliğinde okuyorum, Fizik finaline çalıştığımın 5'te 1'i kadar çalışmadığım, yazılım ve bilgisayarla alakalı olan tüm derslerimi AA ile verdim. Sırf fizikten geçmek için 1 hafta sadece fizik çalışıp 2 gün sabahladım. Devamında finale girdim ve iyi geçti 75 puanlık yaklaşık 7 soruyu tamamen doğru yaptım 2 soruyu ise yarım yamalak bir şeyler yaptım. Sınavdan 67 alsam geçiyordum. Sınavdan çıktıktan sonra cevaplarımı kontrol ettim ve doğruluğundan emin oldum hocayla da sınav bitiminde cevapları konuştum kısa kısa direkt cevaplarını sorup kontrol ettim ve tamamen emin oldum. Otobüs biletimi kesmiştim o kadar emindim yani. Bugün açıklandı ve 55 almışım üstelik fizik ve yazılımı birleştirip bir proje yapmıştım o projeden dolayı da +10 puan vermiş. Yani sınav notum 45'miş. Ben bunu kesinlikle kabul etmiyorum ve o kağıdın en az 75'lik bir kağıt olduğunu biliyorum ama üst sınıflar hocaya gidip itiraz edersen seni asla geçirmez dedi. Benim ne yapmam gerekiyor? Üstelik finalden önce bütünlemeye kalırsanız bence gelmeyin finalden kat kat zor olacak demişti.
Şikayet et hocayı. Hiç uğraşılmaz yoksa.

Şikayet edin diyenler sanırım hayatında üniversiteye gitmemiş. Akademisyen istese bırakır kimse de bir şey diyemez sonra çabala dur mezun olabilmek için, maalesef durum bu... Göze alıyorum dersen CİMER'e şikayetini yap, incelenecektir ama hoca haklı çıkarsa geçmiş olsun.

Bilgisayar mühendisliğinde okuyorum, fizik finaline çalıştığımın 5'te 1'i kadar çalışmadığım, yazılım ve bilgisayarla alakalı olan tüm derslerimi AA ile verdim. Sırf fizikten geçmek için 1 hafta sadece fizik çalışıp 2 gün sabahladım. Devamında finale girdim ve iyi geçti 75 puanlık yaklaşık 7 soruyu tamamen doğru yaptım 2 soruyu ise yarım yamalak bir şeyler yaptım. Sınavdan 67 alsam geçiyordum. Sınavdan çıktıktan sonra cevaplarımı kontrol ettim ve doğruluğundan emin oldum hocayla da sınav bitiminde cevapları konuştum kısa kısa direkt cevaplarını sorup kontrol ettim ve tamamen emin oldum. Otobüs biletimi kesmiştim o kadar emindim yani. Bugün açıklandı ve 55 almışım üstelik fizik ve yazılımı birleştirip bir proje yapmıştım o projeden dolayı da +10 puan vermiş. Yani sınav notum 45'miş. Ben bunu kesinlikle kabul etmiyorum ve o kağıdın en az 75'lik bir kağıt olduğunu biliyorum ama üst sınıflar hocaya gidip itiraz edersen seni asla geçirmez dedi. Benim ne yapmam gerekiyor? Üstelik finalden önce bütünlemeye kalırsanız bence gelmeyin finalden kat kat zor olacak demişti.

Konu başlığını görünce bayağı şaşırdım nasıl yani diye. :D
Hakkınıza girilmiş şikayet etsen bir dert etmesen bir dert.

Şikayet edin diyenler sanırım hayatında üniversiteye gitmemiş. Akademisyen istese bırakır kimse de bir şey diyemez. Göze alıyorum dersen CİMER'e şikayetini yap, incelenecektir ama hoca haklı çıkarsa geçmiş olsun.
Evet bana da böyle söylendi. Hocaya bir şey olmaz ama sen o dersi asla geçemezsin denildi üst sınıflar tarafından.

Konu başlığını görünce bayağı şaşırdım nasıl yani diye. :D
Hakkınıza girilmiş şikayet etsen bir dert etmesen bir dert.
Yarın odasına gidip kağıdımı incelemeyi talep edeceğim.

Evet bana da böyle söylendi. Hocaya bir şey olmaz ama sen o dersi asla geçemezsin denildi üst sınıflar tarafından.
Boş ver şimdilik, bir daha bu tarz durum yaşarsan gına gelirsen CİMER'e yaz. Hoca senin şikayet yaptığını bilecek haberin olsun.
Hadi hoca kendini akladı diyelim sen haksız çıktın, e' şimdi de madem bu adam bu kadar tilt, sana iftira davası açmaması için sebep yok, nereden mi biliyorum? 🤫

Boş ver şimdilik, bir daha bu tarz durum yaşarsan gına gelirsen CİMER'e yaz. Hoca senin şikayet yaptığını bilecek haberin olsun. Hadi hoca kendini akladı diyelim sen haksız çıktın e' şimdi de hoca sana iftira davası dahi açabilir, nereden mi biliyorum? 🤫
Yarın odasına gidip konuşacağım perşembe gününe otobüs biletim var. Umarım hakkım olanı alırım da memleketime kafam rahat dönerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı